Przygotowania do rozwodu
Sprawy rozwodowe są jednymi z prowadzonych najczęściej przed polskimi sądami. Zwiększająca się ilość rozwodów wynika nie tylko z olbrzymich zmian socjologicznych, które zaszły w naszym społeczeństwie, ale również z faktu, że sam rozwód nie jest już tematem tabu czy powodem do wstydu. Jak przygotować się do rozwodu? Czy możliwe jest przeprowadzenie sprawy rozwodowej na jednym lub dwóch posiedzeniach sądu?
Sprawy rozwodowe bez orzekania o winie
Wśród najczęściej prowadzonych spraw adwokaci wymieniają te bez orzekania o winie. Są one stosunkowo proste i szybkie do przeprowadzenia. Proces usprawnia również to, że małżonkowie mogli nie zgromadzić wspólnego majątku czy też podpisali przed ślubem intercyzę. Brak dzieci także jest powodem, aby znacznie szybciej przejść proces rozwodowy. Jeśli małżonkowie godzą się na rozwód bez orzekania o winie sprawa może być skończona bardzo szybko, a przychylność sądu jest tu dodatkowym atutem.
Rozwód z orzekaniem o winie i alimenty – kiedy przyda się adwokat?
Sprawy z orzekaniem o winie są znacznie bardziej skomplikowane. Zazwyczaj w takich przypadkach konieczne jest również podzielenie majątku. Sąd musi uwzględnić dobro dzieci, których doczekali się małżonkowie, zasądzić głównego opiekuna oraz alimenty. W takich kwestiach dobrym rozwiązaniem jest zatrudnienie adwokata – czytamy na stronie adwokat-katowice.info.pl/rozwody-separacje. Pierwsze zadanie zatrudnionego adwokata to dokładne zapoznanie się ze sprawą oraz powodami dla których chcemy się rozwieźć. Adwokat musi ocenić naszą sytuację bezstronnie i ocenić nasze szanse na zdobycie oczekiwanych rezultatów w sądzie.
Jakich zadań adwokat podejmuje się w sądzie? Przede wszystkim jest on zobligowany do reprezentowania nas i naszych interesów. Adwokat dba o nasze dobre imię, wnioskuje w naszej sprawie i sprzeciwia się wnioskom, które mogłyby negatywnie wpłynąć na naszą sytuację prawną.