Ochrona przed alergią niklową
Alergie są coraz powszechniejszym problemem i nie bez powodów określa się je mianem chorób cywilizacyjnych. Jedną z najczęściej występujących nadwrażliwości jest uczulenie na nikiel. Jak uchronić się przed alergenem, który w naszym otoczeniu jest rozpowszechniony na tak ogromną skalę? Sprawdź!
Nikiel wokół nas
Nikiel, srebrzysty metal o połyskującej powierzchni odpornej na zarysowania, jest obecny w niemal wszystkich metalowych przedmiotach codziennego użytku – sztućcach, sprzęcie AGD, guzikach, igłach, monetach, oprawkach okularów, taniej biżuterii, zegarkach, a nawet kolorowych kosmetykach do makijażu (przede wszystkim w maskarach i cieniach do powiek). Właśnie przez powszechność występowania niklu, zredukowanie przykrych objawów nie jest łatwym zadaniem. Regularny, długotrwały kontakt z metalowymi przedmiotami przeważnie wiąże się dla alergików z wystąpieniem zaczerwienienia, pękającym naskórkiem, nieprzyjemnym pieczeniem i swędzeniem skóry, wysypką grudkowato-pęcherzykową. Bagatelizowanie sygnałów, jakie wysyła nasze ciało może doprowadzić do pogłębienia się zmian i rozwoju ostrego stanu zapalnego.
Skuteczna ochrona przed alergią niklową
Niestety, całkowite wyleczenie alergii na nikiel jest niemożliwe. Ochrona przed alergią niklową opiera się głównie na zniwelowaniu do minimum dokuczliwych objawów. Pierwszym krokiem na drodze do zdrowej skóry jest redukcja kontaktu z uczulającym czynnikiem. Kolejnym, niezbędnym etapem kuracji jest stosowanie preparatów barierowych. Blokery tworzą na skórze film, który uniemożliwia wnikanie do jej głębszych warstw drażniącego niklu. Skuteczne kremy o lekkiej konsystencji i bogatym składzie znajdziesz na stronie alergiananikiel.pl.