Jak domy szkieletowe zmieniają podejście do architektury Polaków?
W Polskiej przestrzeni architektonicznej od kilku lat widać zasadnicze zmiany. Polacy nie tylko chętniej samodzielnie budują domy, ale również inspirują się trendami z innych części Europy. Jednym z takich trendów jest bez wątpienia dom szkieletowy, który swoje korzenie ma w Skandynawii. Co warto o nim wiedzieć?
Domy szkieletowe w Polsce widać coraz częściej!
Szukając interesującej propozycji na własny dom z pewnością bierzemy pod uwagę różne opcje: samodzielnie wybudowanie domu, powierzenie tego zadania wyspecjalizowanym firmom budowlanym lub też kupno domu od dewelopera. Każda z tych opcji ma swoje zalety i wady. Łączy je jedno: wysoka cena. Decydując się na kupno domu musimy być przygotowani na to, że przyjdzie nam się zadłużyć. Zazwyczaj Polacy decydują się na kredyt całościowy, czyli pełny. Ma to miejsce, kiedy nasze oszczędności są niewielkie. Taki kredyt spłacamy przez ok. 25-30 lat.
Alternatywą do zaciągnięcia kredytu jest wybudowanie domu w znacznie niższym koszcie. Taki zaproponuje nam między innymi firma Domy skandynawskie stają się coraz popularniejsze w Polsce – wynika to głównie z ich ceny, ale również z faktu, że ich budowa trwa znacznie krócej. Domy drewniane zaskakują nie tylko swoją bryłą, ale również faktem, że po kilku latach możliwe jest ich rozbudowanie.
Czym odznaczają się projekty? Przede wszystkim domy posiadają różnorodny metraż – każdy znajdzie tu coś dla siebie. Druga zasadnicza kwestia to ilość naturalnego światła wewnątrz. Projektanci zadbali o to, aby om był silnie oszklony, przez co wewnątrz jest jasno i przestronnie.
Czas budowy domu drewnianego
Czas budowy domu z drewna uzależniony jest od tego w jakim stanie ma być on oddany w ręce właściciela. W przypadku domów w stanie surowym zamkniętym oddaje się je po ok. 2 miesiącach. Domy w stanie deweloperskim gotowe są po ok. 8 miesiącach.