Stabilność finansowa – jak ją osiągnąć?

Nasza kondycja finansowa zależy od wielu czynników, których część opiera się o zdrowy rozsądek oraz nasze skłonności do wszelkich zachowań.

Emocje i zachcianki nie są dobrym doradcą

Zazwyczaj pod wpływem emocji i chwilowych zachcianek kupujemy i wydajemy za dużo, co nie jest zdrowe dla naszej sytuacji finansowej. Powinniśmy przed zakupami napisać listę, której powinniśmy trzymać się podczas zakupów. Większe wydatki najlepiej zaplanować dużo wcześniej, tak żeby nie obciążyły zbytnio naszego domowego budżetu.

Staraj się oszczędzać

Dzięki zgromadzonym oszczędnościom nagłe wydatki nie wpłyną na ciebie tak bardzo. Pozwoli to również na późniejszy większy zakup. Staraj się nie wydawać wszystkich funduszy na bieżąco, ponieważ może wystąpić sytuacja w której będziesz potrzebował nagle większej ilości pieniędzy.

A może kredyt?

Kredyt nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem. Pomimo chwilowego zwiększenia finansów na ewentualne wydatki, będziesz później obarczony większymi kosztami, w celu jego spłacenia. Czasami warto poczekać, a być może cena rzeczy, którą chcesz kupić, zmniejszy się. Równie dobrym rozwiązaniem będzie zaoszczędzenie wymaganych środków.

Co zrobić z posiadanymi zadłużeniami?

Staraj się dodatkowo nie zadłużać, a jeśli masz problemy ze spłatą zobowiązań, na które bank nie chce udzielić kredytu, możesz spróbować wystąpić z wnioskiem do instytucji pozabankowych – o tego typu ofercie można przeczytać tuta: Pożyczki bez BIK dla zadłużonych.

Dokładnie czytaj umowy, które podpisujesz

Nie od dziś wiadomo, że należy czytać z zrozumieniem umowy, które zamierzamy podpisać. Jeśli nie rozumiesz, któregoś punktu z umowy, nie podpisuj jej. Dzięki temu unikniemy podpisania umowy kredytowej, której warunków nie rozumiemy.

 

 


ortodoncja katowice apartamenty w Szczawnicy