Na co zwrócić uwagę, urządzając domowe biuro?

Takie mamy czasy – większość osób pracuje w domu. Część w ogóle całą swoją działalność przenosi do domowych pieleszy, część po prostu od czasu do czasu przynosi pracę do domu. W obydwu tych sytuacjach warto rozważyć stworzenie domowego biura albo chociaż osobnego kąta przeznaczonego do pracy. Jak się do tego zabrać, żeby stworzyć rzeczywiście funkcjonalną przestrzeń?

Uporządkuj papiery

Pracując, zbieramy i chomikujemy niemożliwe wręcz ilości papierów, szpargałów i notatek, które na pewno kiedyś się przydadzą (czy rzeczywiście się przydadzą, to już trochę inna kwestia). Tak czy owak nie obejdziemy się bez odpowiedniej ilości miejsca do przechowywania – z pomocą przychodzą nam tutaj szafy i regały do biura. Bez nich nasze życie naprawdę będzie trudniejsze, więc warto wygospodarować dla nich chociaż trochę miejsca i na zawsze zrobić porządek w papierach.

Biurko jest najważniejsze

Prawda jest taka, że to jak i gdzie siedzimy ma wpływ nie tylko na naszą wydajność przy pracy, ale przede wszystkim na zdrowie. Skończ więc z kuleniem się na kanapie z laptopem na kolanach i zainwestuj w porządne biurko i wygodne krzesło biurowe. Twoje plecy i kręgosłup będą ci za to wdzięczne, a i twoja produktywność wzrośnie.

Nie siedź po ciemku!

Najczęściej ignorowaną kwestią jest odpowiednie oświetlenie kącika przeznaczonego do pracy. To poważny błąd – nasze oczy w niedoświetlonym pomieszczeniu bardziej się męczą (zwłaszcza jeśli pracujemy przed ekranem monitora). Nie ma sensu ich katować, lepiej zainwestować w kilka lamp, które raz na zawsze poradzą sobie z tym problemem. Ciekawym i praktycznym rozwiązaniem są zwłaszcza lampki z regulowanym kątem padania światła i możliwością zmiany natężenia.