Jak mądrze sprzedać mieszkanie?

Jeśli zastanawiasz się nad tym, jak mądrze sprzedać mieszkanie, ten tekst jest właśnie dla ciebie!

Krok pierwszy: ogłoszenie

Zastanów się chwilę nad tym, co przyciąga twoją uwagę, gdy przeglądasz ogłoszenia w internecie. Założymy się, że właśnie pomyślałeś jedno słowo – zdjęcia. Gwarantujemy, nie jesteś wyjątkiem, to właśnie oprawa graficzna najbardziej zwraca uwagę potencjalnych kupujących. Warto więc wysilić się trochę i sfotografować swoje mieszczanie w atrakcyjny sposób, a nie wrzucać miniaturkę 100 na 100 pikseli i łudzić się, że telefony same się rozdzwonią.

Krok drugi: nie oczekuj cudów

Sprzedając mieszkanie, lepiej zawczasu uzbroić się w cierpliwość. Nie spodziewaj się, że sfinalizujesz transakcję w tydzień i nie irytuj opóźnieniami. Najprawdopodobniej sprzedaż zajmie ci więcej czasu, niż mógłbyś przypuszczać.

Krok trzeci: sztuka prezentacji

Brawo, udało ci się przekonać potencjalnego klienta, żeby przyjechał obejrzeć twoje mieszkanie. Teraz przyszła pora na zrobienie odpowiedniego pierwszego wrażenia. Niby nikomu nie trzeba przypominać, że przed wizytą zainteresowanych osób trzeba mieszkanie uporządkować, ale mimo wszystko to zrobimy. Zwłaszcza że mnie osobiście zdarzyło się trafić do mieszkania, w którym na kanapie jak gdyby nigdy nic leżało pranie czekające w kolejce do prasowania… Pod żadnym pozorem nie można takich rzeczy robić, bo to najprostsza droga do zniechęcenia potencjalnych kupujących. Pamiętaj, drugiej szansy na zrobienie pierwszego wrażenia już nie będziesz mieć!

Warto również wiedzieć, że istnieje sporo sztuczek, które sprawiają, że mieszkanie wydaje się atrakcyjniejsze niż w rzeczywistości. Jedną z najprostszych, a zarazem najskuteczniejszych, jest… zapach. Naprawdę polecamy upiec przed wizytą potencjalnych kupujących ciasto albo chleb. Swojskie zapachy sprawią, że poczują się jak w domu, a nasze mieszkanie automatycznie zacznie im się kojarzyć ze spokojem domowego ogniska.

Czytaj więcej: Mieszkania na sprzedaż.