Dekorowanie dziecięcego pokoju

Wiele rodziców jest zdania, iż pokój dziecka wystarczy odpowiednio wyposażyć, i pomieszczenie jest gotowe do użytkowania. Dla dziecka taki pokój nie ma jednak swojego klimatu – nie ma tam nic, z czym dziecko mogłoby się utożsamić.

Warto zadbać o odpowiednie dodatki – kolorową pościel, rolety na okna przyozdobione znanymi i lubianymi postaciami z bajek. W takim pokoju nie powinno zabraknąć również kącika do rysowania, malowania. Ciekawą formą personalizacji pokoju jest stworzenie napisu z imieniem dziecka i zawieszenie go na ścianie.

Jakie łóżko wybrać do pokoju dziecka?

Opcji jest wiele, dlatego zanim kupimy konkretny model warto obejrzeć możliwe opcje. Łóżko dla dziecka powinno być przede wszystkim wygodne i dopasowane do wieku. Co to oznacza? Przede wszystkim to, iż na długość musi być przynajmniej 20 cm dłuższe niż wzrost dziecka. Dodatkowo warto pamiętać, aby przy głowie dziecka nie znajdowały się żadne ostre krawędzie – np. rant łóżka, zagłówek.

Drewniane łóżko to dobre rozwiązanie w przypadku pokoju dziecięcego. Drewno jest materiałem odpornym na uszkodzenia, dodatkowo wyjątkowo trwałym – będzie cieszyło oko przez wiele lat. Drewniane łóżka mogą posiadać dodatkowe szuflady, w których chowana będzie pościel czy też zabawki dziecka.