Znajdź sposób na silne słońce

Lato to najlepsza pora na to, aby spędzać czas na świeżym powietrzu i korzystać z bliskości natury. Odpoczynek w słońcu pozwoli nam zregenerować organizm, złapać nieco opalenizny i dotlenić organizm. Aby jednak nie narazić się na poparzenia słoneczne warto wypoczywać z głową – szczególnie we własnych ogrodach i na tarasach. Pomogą w tym nowoczesne parasole ogrodowe. Jaki model wybrać? Czym kierować się podczas kupna?

Parasol inny niż wszystkie

Parasole słoneczne dzisiaj to interesujące połączenie funkcjonalności, elegancji oraz świetnych parametrów technicznych. Producenci prześcigają się w pomysłach na nowoczesne rozwiązania oraz stale poprawiają design swoich produktów. W ręce klientów trafiają więc parasole o doskonałej, harmonijnej linii, w stonowanych kolorach i z wieloma punktami regulacji. Taki parasol uprzyjemni nam każdą chwilę i sprawi, ze strefa odpoczynku w ogrodzie stanie się jeszcze bardziej przyjazna.

Parasol do ogrodu ma kilka funkcji: przede wszystkim zapewnia nam cień w trakcie upalnego dnia i pozwala znaleźć schronienie przed słońcem. Druga istotna sprawia to ochrona przed szkodliwym promieniowaniem UV. Nadmierna ekspozycja na słońce może prowadzić do poparzeń skóry! W końcu parasol to również element, który pozwala na podniesienie estetyki otoczenia. Doskonale wpisze się on w już zaaranżowane miejsca wypoczynkowe, pozwoli też stworzyć je na nowo.

Parametry techniczne są ważne!

Kupując parasol przede wszystkim zwracajmy uwagę na jego parametry techniczne. Stelaż powinien być wykonany z malowanego proszkowo aluminium, zabezpieczonego przed wilgocią i wnikaniem rdzy. Czasze parasoli wykonywane są z tkanin poliestrowych pokrytych poliuretanem. Takie połączenie sprawia, że tkanina jest wysoce odporna na działanie promieniowania UV, wnikanie kurzu czy wodę.