Zagięcia oraz fałdy na skórze samochodowej

Kierowcy bardzo dobrze wiedzą jak usunąć przetarcia i farbowanie odzieży ze skóry samochodowej, ale mało kto wie jak usunąć zagięcia oraz fałdy. Zagięcia to wszelkie zniekształcenia, które powstają w wyniku nieodpowiedniego przechowywania przedmiotów na skórze samochodowej, z kolei fałdy to zakładki, które pojawiają się głównie w obrębie fotela kierowcy.

Cenne rady dotyczące zagięć i zagnieceń

W przepadku przetarć, rys i drobnych ubytków wystarczy nam porządny lakier do skóry samochodowej, aby błyskawicznie naprawić tapicerkę samochodową i przywrócić jej piękny wygląd. Jeżeli chodzi o zagięcia i zagniecenia sprawa jest zdecydowanie bardziej skomplikowana.

Bardzo często wystarczy rozgrzać wszystkie zagniecenia zwykłą suszarką i dokładnie je wyrównać, jednak metoda ta bardzo rzadko kiedy się sprawdza. Aby poradzić sobie ze zagięciami i zgnieceniami warto sięgnąć po schłodzone żelazko i spłaszczyć wszystkie nierówności. Zagniecenia można również po rozgrzaniu rolować pomiędzy palcami, aby je dokładnie wyprostować. Jak łatwo się domyśleć im silniejsze jest zagniecenie, tym trudniej je usunąć, dlatego jeżeli zauważą Państwo nawet najmniejsze zgniecenie, to warto jak najszybciej go się pozbyć, aby nie rozrastało się. W przypadku starych zagnieceń włókna są już bardzo zastałe i nawet najlepsze produkty nam nie pomogą pozbyć się kłopotliwego problemu.

Jak pozbyć się fałd z tapicerki samochodowej

Fałdy, które powstają w skórze w wyniku jej częstego używania, również są trudne do pozbycia się. Nawet stosując najlepsze techniki możemy osiągnąć wyłącznie krótkotrwałe efekty, a fałdy po pewnym okresie dalej będą wyglądać jak wcześniej. W wyniku obciążania skóra samochodowa ugina się zawsze w tych samych punktach, przez co tapicerka poddaje się silnym naciskom.

Najbardziej narażone na fałdy są skóry, które wcześniej oddawane były renowacji. Oryginalna tapicerka, która jest systematycznie pielęgnowana ma zdecydowanie mniejsze szanse na występowanie fałd, niż stara skóra, która poddana była renowacji. Jeżeli nakładamy nowy lakier do skóry samochodowej, to warto zadbać nie tylko o aspekty estetyczne naszej skóry samochodowej, ale również o wszelkie aspekty praktyczne. Skóra musi być odpowiednio zabezpieczona, dzięki czemu będzie charakteryzować się dużą odpornością na wszelkie zgniecenia i pojawiające się fałdy. Jeżeli będziemy dbać o naszą tapicerkę i będzie ona używana prawidłowo, to ryzyko pojawienia się fałd będzie bardzo niewielkie.

Farbę do silnika Motip spray kupisz na Lakiery24.com


dywany ogród dywan ogród oświetlenie tarasowe