Wózek i pościel dla noworodka

Każda mama i tata przygotowujący się na przywitanie na świecie swojego pierwszego dziecka muszą skompletować wyprawkę. Oprócz kosmetyków i środków czystości wyprawka dla niemowlaka powinna zawierać wózek oraz komplet pościeli. Jakie produkty wybrać, aby zapewnić swojemu dziecku to, co najlepsze? Sprawdź nasze propozycje!

Pościel, rożek, otulacze…

Skóra każdego maluszka jest bardzo wrażliwa. Aby ograniczyć ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych, otarć i podrażnień, przed  narodzeniem dziecka należy zaopatrzyć dziecięcy wózek i łóżeczko w pościel  oraz kocyki uszyte z tkanin o miękkiej strukturze. W dziecięcym pokoiku szczególnie mile widziane będą modele wykonane z naturalnej bawełny, niezwykle miękkiego, przyjemnego w dotyku muślinu albo włókna bambusowego o antybakteryjnych właściwościach. Bezwzględnie unikaj ubranek i pościeli z wełny oraz barwionych sztucznymi barwnikami materiałów o nieprzewiewnym splocie. Pamiętaj, aby przed pierwszym użyciem wyprać tekstylia w proszkach przyjaznych delikatnej skórze.

Wózki dziecięce wielofunkcyjne zamiast gondoli i spacerówki

Jeszcze do niedawna większość świeżo upieczonych rodziców kupowało dla niemowlęcia gondolę, aby za trzy miesiące rozglądać się za nowym wózkiem – spacerówką. Dzisiaj coraz większa rzesza osób stawia na funkcjonalność i zamiast dwóch czy trzech wózków kupuje jeden, który posłuży maluchowi przez długi czas. Wózki dziecięce wielofunkcyjne wyróżniają się nowoczesną konstrukcją, którą możesz dopasowywać do potrzeb rosnącej pociechy. Tego typu wózek jest lekki, bez problemu mieści się w każdym bagażniku i doskonale się prezentuje. W sprzedaży znajdziesz szeroki wybór różnorodnych modeli, w tym również wózki z dużymi, pompowanymi kołami dedykowany aktywnym rodzicom kochającym spacery po leśnych i górzystych terenach.