W ogrodzie w wiejskim stylu

W rustykalnym ogrodzie panuje swoboda i dowolność. Oczywiście tak się wydaje na pierwszy rzut oka, bo spontaniczny charakter tej przestrzeni wymaga dużo pracy i pomysłowej organizacji. Naturalność stanowi rezultat naszych starań i działań samej przyrody, którą w pewien sposób formujemy. Ogród rustykalny wcale nie oznacza rezygnacji z udogodnień nowoczesnych technologii. Wręcz przeciwnie – może je w pełni wykorzystywać, kształtując równolegle swój niebanalny styl.

Kiedy ogród staje się kreacją

W ogrodzie w wiejskim stylu spotykają się dwie kreatywności – człowieka i natury. Być może dlatego ten styl w pełni wyraża naszą fascynację przyrodą i jej czystym pięknem. Wiejskość ogrodu oznacza pewną wolność. Tworzymy granice, wykorzystując do tego motywy drewniane czy kamienne, w których rozwija się bujna roślinność. Stawiamy na rodzime gatunki roślin, żeby nie podkreślać dziwności flory, ale jej zgodność z klimatem i miejscem.

Kiedy ogród przemawia do nas swoim pięknem

Pozwalamy naturze swobodnie się rozwijać. Pielęgnujemy naturalne zestawienie. Woda, kamień i drewno. To połączenie przywodzące na myśl strumień płynący w lesie albo brzeg jeziora. Warto powtarzać je w ogrodzie rustykalnym. Drewniane motywy mogą być także funkcjonalne. Świadczą o tym meble ogrodowe czy donice wykonane z drewna.

Kiedy ogród staje się naszym azylem

Doskonale też w ogrodzie wiejskim zaprezentują się drewniane domki ogrodowe. Ich urzekające piękno imituje samą naturę. Przywołuje czasy, kiedy człowiek i przyroda byli sobie bliscy. Drewniane domki ogrodowe nawiązują w pewien sposób do historii. Przywołują czasy mieszkania na skraju lasu, na polanie, pośród dzikiej przyrody. Maje więc charakter romantyczny i nostalgiczny, choć posiadają nowoczesne wyposażenie i służą współczesnym rozrywkom.