W jaki sposób łączy się prefabrykowane ściany betonowe?

Prefabrykowane ściany betonowe zdobywają coraz większą popularność, dlatego też inwestorzy coraz częściej korzystają z ich olbrzymiego potencjału. Wybierając prefabrykaty warto zwrócić szczególną uwagę na sposób ich łączenia, który wbrew pozorom odgrywa bardzo ważną rolę.

Jak łączy się elementy ścienne z gotowych prefabrykatów?

Nowoczesne prefabrykowane ściany betonowe można połączyć za pomocą popularnych pętli kotwiących typu VS albo za pomocą specjalnych zamków dyblowych. Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby wykonać tradycyjne połączenia spawane. Przy prefabrykowanych ścianach betonowych wykorzystuje się również złącza śrubowe, które wbetonowane są w specjalne szyny, dzięki czemu można szybko przykręcić do nich wybrane elementy łączące. Jest to bardzo praktyczne i niesłychanie wygodne rozwiązanie, które znacząco skraca czas stawiania domu z prefabrykatów.

Jeżeli chodzi o łączenia prefabrykatów to najnowszym rozwiązaniem są zamki, czyli specjalne kasety. Nie można zapominać również o szynach z pętlami linowymi, które także są gotowe do bezpośredniego wbudowania w prefabrykaty. Dzięki temu praktycznemu rozwiązaniu można niemal całkowicie ukryć wszelkie połączenia. Olbrzymim atutem jest również to, że wszelkie obciążenia rozchodzą się równomiernie w trzech kierunkach.

O czym należy pamiętać?

Kasety z wytrzymałymi pętlami należy precyzyjnie umieścić w formie w taki sposób, aby same pętle były ułożone jedna nad drugą. Takie rozwiązanie wymaga oczywiście niespotykanej precyzji podczas produkcji prefabrykowanych ścian. Kasety z pętlami umożliwiają wykonanie bardzo szczelnych i niesłychanie wytrzymałych złączeń.

Na rynku dostępne są nowoczesne systemy zapewniające bardzo szybkie i równoczesne połączenie poszczególnych elementów prefabrykowanych za pomocą wbudowanych instalacji. W tym konkretnym przypadku wybrane prefabrykaty łączy się ze sobą za pomocą zatrzaśnięcia. Dzięki temu prostemu rozwiązaniu możliwy jest nie tylko bardzo szybki montaż, ale również demontaż bez ryzyka uszkodzenia ścian.

Ciekawą propozycją mogą okazać się także niezawodne szalunki ciśnieniowe. Za pomocą zaawansowanego systemu gotowych szyn stalowych eliminuje się konieczność perfekcyjnego dopasowania zamków. Technologia ta bardzo często wykorzystywana jest przy bardzo cienkich ścianach prefabrykowanych betonowych. Konkretny system kaset i szyn dopasowywany jest indywidualnie do rodzaju obciążeń.

Więcej informacji znajdziesz na stronie ściany betonowe z prfefabrykatu.