Układ czterech kart tarota

Rozkład czterech kart to jeden z najprostszych układów kart tarota. Sprawdź, jak go wykorzystać i nauczyć się wróżyć.

Układ czterech kart

Układ czterech kart jest w stanie udzielić nam podstawowych informacji o tym, jak wygląda nasza aktualna sytuacja i pomóc w zrozumieniu, co nas czeka. To rozkład idealny dla początkujących, od którego warto zacząć swoją przygodę z tarotem.

W układzie czterech kart pierwsza reprezentuje naszą aktualną sytuację, druga mówi o naszej najbliższej przyszłości, trzecia o tym, co nas czeka w dalszej perspektywie, a czwarta stanowi podsumowanie i stanowi całościową odpowiedź na stawiane przez nas pytanie. Jak to wygląda w praktyce?

Przykładowy układ

Najlepiej uczy się na przykładach, więc przygotowaliśmy dla was przykładowy układ, w którym pierwszą kartą była Szóstka Buław, drugą Ósemka Buław, trzecią Siódemka Buław, a czwartą Paź Mieczy.

Szóstka Buław w tym konkretnym przypadku mówi o twojej aktualnej sytuacji. To karta sukcesu i cieszenia się z osiągniętych celów, oznaczająca zwycięstwo albo nad samym sobą albo nad przeciwnościami losy.

Ósemka Buław to twoja bliższa przyszłość. Ta karta zachęca to podejmowania inicjatywy, ale nie dlatego że jest na to odpowiedni czas, tylko dlatego że najprawdopodobniej zbyt osiadasz na laurach. Może być też zwiastunem dodatkowych obowiązków i wysiłków, które trzeba będzie podjąć.

Siódemka Buław oznacza dalszą przyszłość. To karta walki, konfliktów i radzenia sobie z kłopotami, która bardzo często wiąże się z ostrzeżeniem. Musisz powściągnąć swoje emocje, nawet jeśli masz prawo być niezadowolonym z sytuacji, w której się znajdujesz. Tylko wtedy wszystko zakończy się pozytywnie.

Paź Mieczy w podsumowaniu oznacza potrzebę otwarcia się na to, co nowe. Nie zamykaj się w sobie i utartych schematach, ale równocześnie uważaj na nie zawsze czyste intencje innych i własną impulsywność.

Dowiedz się więcej i wybierz wróżby na telefon, dzięki którym sprawdzisz, co przygotował dla ciebie los.