Trwałe meble – teak w ogrodzie

Uniwersalnym wyposażeniem znajdującym zastosowanie w każdym ogrodzie są drewniane meble. Teak – to właśnie egzotyczny gatunek cieszy się ogromną popularnością wśród producentów wysokiej klasy mebli i osób pragnących wyposażyć swój ogród w niezawodne, trwałe komplety. Dlaczego warto wymienić nadgryziony zębem czasu stół z drewna dębowego czy sosny na model teakowy? Sprawdź!

Outdoorowe meble – teak materiałem o nieprzeciętnej odporności

Meble teak swoją popularność zawdzięczają doskonałym właściwościom. Monumentalna, rosnąca naturalnie w azjatyckich lasach monsunowych teczyna nasycona jest kwasem krzemowym i substancjami oleistymi. Dzięki nim drewno jest twarde, odporne na uszkodzenia mechaniczne i czynniki zewnętrzne – wodę, mróz, wysoką temperaturę, a nawet ostre środki chemiczne. Niegdyś teczyna wykorzystywana była przede wszystkim do produkcji łodzi, a dzisiaj stanowi cenny materiał dla producentów mebli ogrodowych, kuchennych i łazienkowych.

Mówiąc o walorach mebli teakowych, nie sposób nie wspomnieć o ich pięknym wybarwieniu. Nieregularnie usłojone, surowe meble harmonijnie uzupełniają zieloną scenerię.

Pielęgnacja mebli teakowych

Meble teakowe będą w nienagannym stanie służyć przez długie lata, jeśli tylko poświęcisz im odrobinę uwagi. Przed rozpoczęciem sezonu należy zaimpregnować meble bezbarwnym olejem, który ochroni drewno przed odbarwieniami i powstawaniem plam. Z czasem na teakowych meblach może pojawić się srebrzysty nalot, który nada meblom szlachetności. Nie jest to wada, a wynik naturalnych procesów.

Stoły teakowe i meble rattanowe Vimine – stylowe i ekologiczne wyposażenie

Poszukiwania nowego wyposażenia na taras, balkon czy do ogrodu zimowego warto zacząć od przejrzenia katalogu marki Vimine. Stoły tekowe i meble rattanowe Vimine wykonane są w całości ręcznie, co znajduje odzwierciedlenie w doskonałej jakości.