Styl industrialny – pomysł na niebanalne wnętrze

Urządzenie własnego mieszkania jest ogromną frajdą, ale również wyzwaniem. Dzisiaj przychodzimy z pomocą wszystkim osobom szukającym inspiracji do wielkich zmian i  prezentujemy styl industrialny – koncepcję, która zrobiła prawdziwą furorę na całym świecie! Skąd wywodzi się styl industrialny? Co warto o nim wiedzieć? Sprawdź!

Styl industrialny – z nowojorskiego SoHo na polskie podwórko

Styl industrialny, choć dzisiaj kojarzony z luksusem, narodził się w wyniku kryzysu gospodarczego. W latach 60-tych i 70-tych ubiegłego wieku w dzielnicy SoHo znajdującej się w Nowym Jorku masowo zaczęły upadać zakłady przemysłowe. Pozbawieni środków do życia mieszkańcy metropolii zaczęli adaptować rozległe powierzchnie na lokale mieszkalne. Z czasem potencjał budynków dostrzegli przedstawiciele bohemy artystycznej. W budynkach zaczęły powstawać pracownie i galerie, a następnie luksusowe mieszkania.

Lofty, czyli mieszkania nawiązujące do poprzemysłowej estetyki, są przestronne, dobrze nasłonecznione i surowe. Główną rolę odgrywają w nich stonowane kolory i specyficzne materiały – beton, postarzane drewno, czerwona cegła i metal. Charakter aranżacji podkreślają wszelkiego rodzaju „niedoróbki” – widoczne elementy instalacji, przewody, odpadający tynk na ścianie, patyna na meblach.

Gdzie kupić meble do loftu?

W standardowych sklepach meblowych próżno szukać oryginalnych, starannie wykonanych mebli industrialnych. Jeśli chcesz, żeby nowe wyposażenie w nienagannym stanie służyło Ci przez lata, wybierz ręcznie wykonane meble oferowane przez pracownie specjalizujące się w projektowaniu i produkcji mebli z drewna i metalu. Na stronie notodo.pl znajdziesz nietuzinkowe wyposażenie do luksusowego loftu w atrakcyjnej cenie.