Stół tekowy – wykorzystaj naturalne drewno w strefie wypoczynkowej

Eleganckie meble drewniane są stale w modzie – jednym z chętniej wybieranych jest klasyczny stół tekowy. Dzisiaj producenci proponują nam stoły tego typu w nowej odsłonie: projektowane przez topowych designerów, odpowiednio zabezpieczone przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Jaki stół tekowy wybrać, aby stworzyć funkcjonalna strefę wypoczynkową?

Stół tekowy w aranżacji prowansalskiej

Styl prowansalski to jeden z chętniej wykorzystywanych trendów w naszych ogrodach – nie trzeba do niego wiele: naturalne drewno, piękne dodatki i lawenda, która roztacza wokół nas oszałamiający zapach. Stół tekowy sprawdzi się w takiej aranżacji idealnie! Będzie on stanowił punkt centralny i stanowił miejsce, gdzie gromadzić się będą nasi bliscy i znajomi. Obszerny stół tekowy prostokątny świetnie sprawdzi się tam, gdzie pragniemy podawać posiłki na świeżym powietrzu, urządzać grille. Przy stole tekowym ustawmy nowoczesne krzesła rotangowe, których profilowane siedziska i oparcia zapewnią nam wysoki komfort.

Alternatywą może być stół tekowy okrągły – to propozycja na tarasy, gdzie jest zdecydowanie mniej miejsca niż w ogrodach. Piękny stół tekowy pozwoli na stworzenie miejsca, gdzie przebywać będą domownicy i gdzie będziemy mogli cieszyć się wspaniałą, letnią pogodą.

Jak dbać o stół tekowy?

Naturalne drewno z którego wykonany jest stół tekowy jest odpowiednio zabezpieczone przed działaniem wilgoci, wnikaniem brudu. W okresie jesieni i zimy warto jednak pomyśleć o tym, aby dodatkowo go zabezpieczyć. Producenci proponują nam innowacyjne pokrowce ogrodowe wykonane z tkanin poliestrowych o gęstym splocie. Taka tkanina skutecznie chroni przed osiadaniem kurzu, kondensacją wilgoci, dodatkowo jest odporna na ścieranie. Lepszą ochronę gwarantują także niewielkie ściągacze.