Statuetki szklane jako trofea i ozdoby

Większości ludzi zapewne statuetki, te ze szkła jak i z innych materiałów, kojarzą się z wręczaniem nagród. Oczywiście, jest to częste zastosowanie statuetek szklanych, jednak zdecydowanie nie jedyne.

Statuetka szklana jako trofeum

Jako trofeum, statuetki szklane wręcza się przy bardzo wielu okazjach. Między innymi, otrzymują je często sportowcy wygrywający rywalizację. Czasami, w przypadku niektórych dyscyplin, czy też konkretnych zawodów zastępują one medale czy też kwiaty.

Ponadto, wręczenie statuetek szklanych odbywa się także przy wręczaniu różnego rodzaju nagród filmowych czy tez muzycznych. W takim przypadku bardzo często statuetki szklane same w sobie stanowią nagrodę.

Dlaczego tak często korzysta się przy wręczaniu nagród akurat ze statuetek szklanych? Prawdopodobnie z tego względu, że można z nich stworzyć niezwykle eleganckie, a często również efektowne trofea.

Statuetka jako reklama

Co ciekawe, ze statuetek szklanych korzystają również specjaliści od reklamy. Już dawno odkryli oni, że są to przedmioty, które świetnie przyczyniają się do budowania wizerunku solidnej firmy. Dlatego też, wiele firm dysponuje własnymi statuetkami szklanymi, na których widnieje ich logo, a często też nazwa firmy.

Jak działa reklama z wykorzystaniem statuetek szklanych? Po pierwsze, wzbudza ona pozytywne emocje, jeśli tylko jest elegancka i solidnie wykonana. Pozytywne emocje wywołane przez statuetkę często przez jej posiadaczy przerzucane są również na samą firmę, przez co reklama okazuje się skuteczna.

Ozdoba wnętrz

Niewątpliwie, statuetki szklane najczęściej są przez kogoś wręczane. Są formą nagrody, czy też podarunku. Jednakże, ostatnimi czasy coraz częściej ludzie nie czekają, aż otrzymają statuetkę szklaną, lecz sami ją sobie kupują, aby ozdobić swoje mieszkanie.

Niewątpliwie, statuetki wykonane ze szkła są popularną ozdobą z tego względu, że nadają się praktycznie do każdego wnętrza. Szkło jest charakterystyczne dla wykończeń nowoczesnych wnętrz, ale szklane elementy pasują również do wnętrz wykonanych w starym stylu.

Ze statuetek szklanych często robi się ozdoby świąteczne, wyposażone w migające światełka. Po ich wyłączeniu statuetki mogą być natomiast ozdobą przez cały rok, nie tylko w okresie świat.

Artykuł powstał we współpracy ze Pucharowo.PL