Projekty nowoczesnych domów

projekty nowoczesnych domówProjekty nowoczesnych domów są idealnym rozwiązaniem dla wszystkich tych, którzy szukają niebanalnych, a równocześnie funkcjonalnych rozwiązań. Jeśli marzy ci się elegancki i wygodny w użytkowaniu dom, to projekty nowoczesnych domów są właśnie dla ciebie!

Co kryje się pod tym określeniem?

Decydując się na dom nowoczesny możemy natrafić na różne projekty, tego ukryć się nie da. Jednak w samym swoim sednie projekty takie mają, czy raczej mieć powinny, kilka cech wspólnych.

 

Po pierwsze bryła.

Projekty nowoczesnych domów są oszczędne w formie. Wszelakie wyszukane i nierzadko przekombinowane rozwiązania rodem z sarmackich dworków polskich nie mają w nich racji bytu. Nowoczesne równa się minimalistyczne!

Dodatkowo warto zaznaczyć, że oszczędne w formie, wcale nie oznacza nudne. Zadziwić się można, jakie cuda uwzględniające jak najmniej udziwnioną bryłę wyczarować potrafią współcześni architekci.

 

Po drugie funkcjonalność.

W projektach tego typu stawia się także na funkcjonalność i odpowiednią ilość przestrzeni. To, że dom ma stać na wąskiej działce wcale nie musi oznaczać, że skazani jesteśmy na nieciekawe i nieustawne pomieszczenia bez żadnego charakteru (żeby nie powiedzieć, że zaprojektowane bez ładu i składu).

Nierzadko nowoczesne domy wyposażone są w zajmujące sporą połać ścian okna. Jednak decydując się na takie rozwiązanie, trzeba pamiętać, że raczej zmuszeni będziemy zastosować ogrzewanie kanałowe wbudowane w podłogę, a nie tradycyjne grzejniki.

 

Po trzecie kolory.

Minimalizm obejmuje także kolorystykę. Projekty domów nowoczesnych preferują jasne i nieinwazyjne barwy, we wzornictwie stawia się raczej na klasykę, a ostre kolory nie mają racji bytu. Czasem tylko wprowadza się mocniejszy akcent funkcjonujący na zasadzie kontrastu.

Inaczej sprawa ma się, rzecz jasna, z nowoczesnymi wnętrzami, ale to już temat na osobny artykuł.