Problem nagrzewających się baterii

Wydaje się, że poparzenia wywołane gorącymi bateriami wodnymi nie są najczęstszym z urazów, które odnosi się w gospodarstwie domowym. Jednakże najnowsze raporty lekarzy pokazują, że do podobnych sytuacji dochodzi zaskakująco często. Dlatego producenci baterii wychodzą z inicjatywą mającą poprawić bezpieczeństwo użytkowników ich produktów.

CZEMU BATERIE SIĘ NAGRZEWAJĄ?

Za zjawisko nadmiernego nagrzewania się baterii odpowiada zły dobór materiałów z którego się je wykonuje. Armatura jest najczęściej robiona z miedzi oraz niklu. Metale te są wybierane ze względu na dużą odporność na korozję oraz niską reaktywność. Redukuje to możliwość powstawania niebezpiecznych związków chemicznych.

Obydwa metale charakteryzują się dużą przewodnością cieplną. Dla niklu wynosi ona 90 jednostek. Natomiast dla miedzi waha się w granicach od 370 do nawet 400 jednostek. Znaczy to ni mniej, ni więcej, że przy dłuższym korzystanie z ciepłej wody metal z którego wykonano baterię absorbuje duże ilości ciepła. Problem ten dotyczy nawet produktów tak dobrej jakości jak Grohe baterie. Bezpośrednio prowadzi to nadmiernego rozgrzania się powierzchni baterii. W takim przypadku nieuważne dotknięcie elementu armatury może spowodować poważne oparzenia rąk.

JAK TEMU ZAPOBIEC

Istnieje wiele sposobów na to, aby zapobiec rozgrzewaniu się armatury. Pierwszym z nich jest zaizolowanie wnętrza baterii materiałem o słabej przewodności ciepła. W takim przypadku należy pamiętać o tym, aby użyty materiał nie reagował w żaden sposób z wodą. Taka sytuacja mogłaby doprowadzić do powstania niebezpiecznych dla zdrowia ludzi związków chemicznych.

Inną, bardziej zaawansowaną metodą jest umieszczenie kanału przewodzącego ciepłą wodę wewnątrz kanału zawierającego zimną wodę. Zimna woda doskonale odbiera ciepło od gorącej i jednocześnie izoluje zewnętrzną warstwę baterii od nagrzania się. Doskonałym przykładem produktu wykorzystującego te technologię jest Grohe bateria.

Dodatkową zaletą tej metody izolacji kanału cieplnego jest fakt, że reakcja termostatyczna zachodząca pomiędzy ciepłą i zimną wodą doskonale reguluje przepływ strumienia, co bardzo dobrze wpływa na środowisko naturalne. Jak więc widać Grohe baterie to produkty które łączą doskonałą technologię, z bezpieczeństwem i dbałością o środowisko.

Bezpieczeństwo przede wszystkim- ta zasada powinna przyświecać ludziom w każdym działaniu, które podejmują. Dlatego godny pochwały jest fakt, że koncerny produkujące armaturę zaczęły nareszcie troszczyć się o zabezpieczenie swoich klientów. Być może problem nagrzewanie się baterii nie był może najpilniejszą kwestią do rozwiązania, ale na pewno podniesie komfort użytkowanie produktów takich jak Grohe bateria.Grohe bateriaGrohe bateriaProblem nagrzewających się baterii, Grohe bateria, aranżacja, aranżacja wnętrzProblem nagrzewających się baterii, Grohe bateria, aranżacja, aranżacja wnętrz