Piękne parasole ogrodowe na wyciągnięcie ręki

Jak w prosty sposób zmienić zwykły taras czy balkon w miejsce wyjątkowe? Wystarczy zakupić dopasowane do naszych potrzeb meble i dodatki i cieszyć się odpoczynkiem na świeżym powietrzu. Szczególnie latem takie miejsce wypoczynkowe okaże się wyjątkowo przydatne – po długim dniu w pracy każdy z nas chętnie usiądzie w cieniu parasola ogrodowego i odetchnie pełną piersią.

Aranżacja tarasu: od czego zacząć?

Aranżowanie przydomowej strefy relaksu powinniśmy zacząć od wyboru odpowiednich mebli ogrodowych. Szeroki wybór mebli u producentów sprawia, że szybko znajdziemy elementy dopasowane do naszych potrzeb. Wśród najchętniej kupowanych wymienia się przede wszystkim niewielkie stoliki kawowe i krzesła czy fotele, ale również leżanki ogrodowe czy wiszące fotele w formie kokonów.

Funkcjonalny parasol ogrodowy

Odpoczynek na świeżym powietrzu to świetna forma relaksu – musimy jednak mieć na uwadze, że nadmierne promieniowanie słoneczne może powodować poparzenia słoneczne. Aby móc korzystać z pięknej pogody bez względu na słońce warto pomyśleć o nowoczesnym parasolu ogrodowym. Współcześnie producenci proponują nam parasole takie jak parasol przeciwdeszczowy ogrodowy – oznacza to, że obszerna czasza będzie chronić nas nie tylko przed promieniowaniem UV, ale również przed niespodziewanym deszczem. Parasole oferowane przez topowych producentów zachwycają pięknym designem, stonowanymi kolorami oraz możliwością regulowania ich w wielu płaszczyznach.

Parasole odznaczają się świetnymi parametrami technicznymi – stelaże są aluminiowe i malowane proszkowo, co zabezpiecza je przed pojawianiem się ognisk rdzy. Na stelażach umieszczane są czasze, których bok może dochodzić nawet do 4 metrów długości! Czasze wykonywane są z tkanin technicznych pokrytych warstwą poliuretanu – taka powierzchnia jest odporna na działanie wilgoci, płowienie, wnikanie kurzu.