Organizacja wesela – o czym musimy pamiętać?

Współcześnie organizacja wesel to nierzadko skomplikowane logistycznie zajęcie, które może zająć nam nawet kilka miesięcy! W przypadku wesel dwudniowych konieczne jest zarezerwowanie nie tylko sali na dwa dni, ale również noclegów dla gości przybywających z dalekich stron. Jak rozpocząć organizację, aby w dniu wesela nie musieć martwić się czymkolwiek?

Rezerwowanie lokalu, pytania do managera sali

Z pewnością pierwszym krokiem jest znalezienie odpowiedniego miejsca na organizację wesela. Pod uwagę musimy brać ilość gości oraz lokalizację. W przypadku renomowanych hoteli terminy mogą być zajęte nawet na kilka miesięcy do przodu! Szukając odpowiedniego miejsca na nasze wesele musimy również pamiętać o tym, aby dojazd do tego miejsca nie był problematyczny. Oczywiście goście weselni mogą otrzymać wraz z zaproszeniem stylową mapkę dojazdu!
Na rozmowę z managerem sali z pewnością warto się odpowiednio przygotować – wszystkie pytania przygotujmy sobie na kartce. Pytajmy o ilość miejsc na sali, a w przypadku kameralnego, jednodniowego wesela – o możliwość skorzystania z niewielkich salek poza główną salą. Ważne jest ustalenie trwania godzin przyjęcia – w przypadku jednodniowego wesela może to być nawet tylko kilka godzin, tj. uroczysty obiad i słodki poczęstunek.

Drugim ważnym zagadnieniem jest oczywiście catering. Zazwyczaj szefowie kuchni oferują klientom kilka zestawów menu, z których można wybrać jeden lub też mieszać wybrane przez nas pozycje. Dodatkowo w restauracji wybieramy także napoje bezalkoholowe, ciasta i ciastka na stół i owoce. Restaurator zapewni nam również przystrojenie stołów. Nie musimy też martwić się o to, kto będzie obsługiwał nasze stoły – grono wykwalifikowanych kelnerów zadba o nas podczas przyjęcia.
Szukasz miejsca na swoje wymarzone wesele w okolicach Warszawy? Sprawdź oferty najlepszych hoteli i restauracji – wesele w hotelu w Warszawie.