Nowoczesne rozwiązania w ogrodzie

Szukając inspiracji na piękny ogród najczęściej decydujemy się na przeglądanie niezliczonych stron internetowych czy katalogów i magazynów. Okazuje się, że zaaranżowanie ogrodu czy tarasu może być znacznie prostsze – wystarczy wykorzystać propozycje topowych producentów mebli i cieszyć się wspaniałym miejscem wypoczynkowym.

Meble, które będą zachwycać nas każdego dnia

Odpoczynek w ogrodzie czy na tarasie to najlepszy sposób na relaks, szczególnie po długim dniu w pracy. Nie musimy również planowa dalekich i kosztownych podróży, aby skorzystać z bliskości natury – wszystko czego potrzebujemy jest w zasięgu ręki. Odpoczynek w ogrodzie pozwoli nam zregenerować siły, odpocząć, spędzić nieco czasu z bliskimi.

Szukając idealnych mebli zazwyczaj kierujemy się estetyką – współcześnie meble inspirowane są najnowszymi trendami. Wśród najchętniej wybieranych wymienia się meble modułowe, których budowa pozwala na różnorodne ich wykorzystanie. Połączone elementy kolekcji modułowej tworzą obszerną sofę narożną, która pozwoli wygodnie wypocząć kilku osobom na raz. Piękne kolekcje modułowe znaleźć można na stronie zumm.pl.

Nowoczesne leżanki ogrodowe zamiast klasycznych kompletów wypoczynkowych

Alternatywą dla klasycznych kompletów wypoczynkowych będą niewielkie zestawy składające się ze stolika kawowego oraz kilku foteli. Dużym zainteresowaniem cieszą się krzesła, których siedziska i oparcia tworzone są z zabezpieczonej przed wilgocią liny polipropylenowej. Siedziska takie przyciągają wzrok, są niezwykle lekkie optycznie i sprawiają, że otoczenie prezentuje się znacznie ciekawiej.

Jak dbać o zakupione meble ogrodowe?

Po upalnym lecie nadchodzi jesień – to czas, kiedy musimy zadbać o nasze meble ogrodowe. Aby nie straciły one pięknych kolorów i wyglądu zaleca się regularne stosowanie pokrowców ogrodowych. Przewiewne pokrowce pozwolą osłonić meble przed promieniowaniem UV, osiadaniem kurzu czy wilgocią.