Namiot plażowy – na co zwracać uwagę przy zakupie?

Namiot na plażę to mały parawanik, któremu nie straszny jest wiatr i słońce. Pozwala na komfortowe i bezpieczne odpoczywanie na plaży – jest świetną opcją, kiedy na wakacje wybierasz się z dziećmi. Chroni przed promieniami słonecznymi i pozwala na drzemkę bez ryzyka poparzeń. Jak wybrać najlepszy namiot plażowy?

Po pierwsze – system rozkładania

Namiot plażowy ma zazwyczaj jedną powłokę i nie ma frontowej ścianki. Jego rozkładanie nie powinno zajmować zbyt wiele czasu. Kto by chciał siedzieć i czekać w nieskończoność na rozłożenie namiotu, zamiast cieszyć się słońcem i jak najszybszą radością z ciepłych fal morskich? Po zakończeniu plażowania nie ma chyba bardziej denerwującej czynności niż zaginanie drutów i upychanie namiotu do pokrowca. Dlatego najlepsze namioty są takie, które składa się i rozkłada jak parasol.

Waga jest ważna

Powinien być stosunkowo lekki i poręczny do przenoszenia, jak na przykład wygodny namiot plażowy na nokaut.pl. Ważne, aby miał też pokrowiec lub torbę w zestawie, która umożliwi jego przenoszenie i spakowanie do samochodu.

Ważne detale

Pałąki namiotu powinny być giętkie, ale wytrzymałe. Często niestosowanym materiałem jest lekkie włókno szklane, które zapewnia stabilność. Stelaż powinien nadawać mu odpowiedni kształt. Materiał pokrowca nie może prześwitywać, powinien cechować się niską przepuszczalnością światła. Najlepiej w tej roli sprawdzają się materiały syntetyczne, na przykład poliester, które są także wodoodporne. Równie ważne są mocowania, które nie pozwolą, aby silniejszy podmuch wiatru poderwał parawan do góry. Warto również zwrócić uwagę na dodatkowe akcesoria, takie jak osłony i moskitiery na wejście, które zapewnią prywatność i osłonią przed owadami po zachodzie słońca.

Jaki rozmiar namiotu wybrać?

Optymalny wymiar namiotu to taki, którego podłoga mierzy ok. 200 x 120 cm. Pozwala to na wygodny odpoczynek w cieniu dwóch- trzech osób jednocześnie. Producenci oferują również namioty jednoosobowe lub modele znacznie większe – namiot na plaże warto zawsze dopasowywać do potrzeb całej rodziny.

 

 


pufy na balkon dywany ogród na grila