Najpopularniejsze rodzaje nart

Wybierając nowe narty Kraków warto zwrócić uwagę nie tylko na ich wygląd i cenę, ale przede wszystkim na to, do jakiego stylu są one przeznaczone. W wyborze warto kierować się nie tylko samym przeznaczeniem nart, ale również posiadanymi umiejętnościami. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, jakie są obecnie najpopularniejsze narty na rynku.

Moda na narty biegowe

W ostatnim czasie bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się narty biegowe. Jest to najlepszy wybór dla tych osób, które w pierwszej kolejności stawiają na duży wysiłek fizyczny. Z tego typu nart zadowolone będą również te osoby, które niestety nie mają dostępu do stoków narciarskich.

Największą zaletą nart biegowych jest oczywiście to, że wymagają one jedynie odrobiny śniegu, aby móc wyruszyć w trasę. Nowoczesne modele zaprojektowane zostały w taki sposób, że nie stanowią dużego obciążenia dla stawów i kolan, dzięki czemu narciarstwo biegowe mogą uprawiać osoby w każdym wieku.

Narty freeride i freestyle

W ostatnim czasie jest bardzo duży boom również na narty freeride, które można znaleźć praktycznie w każdym sklepie sportowym. Narty tego typu umożliwiają komfortowe poruszanie się po śnieżnym puchu i nawet osoby początkujące bez żadnego większego problemu utrzymają się na powierzchni śniegu. Narty freeride wyróżniają się dość sporą szerokością zwłaszcza, jak weźmie się pod uwagę tradycyjne modele. Jest to najlepszy wybór dla tych osób, które poszukują dość uniwersalnych nart.

Modele freestyle to z kolei bardzo krótkie narty, które największym zainteresowaniem cieszą się przede wszystkim na snowparkach. Jest to najlepszy typ nart dla tych osób, które chcą nauczyć się mniej lub bardziej skomplikowanych ewolucji. Narty kraków typu freestyle charakteryzują się nie tylko niewielką wagą, ale również podniesionym końcem.

Narty all mountain

Osoby, które chcą swobodnie jeździć nie tyko na trasie, ale również poza wyznaczonymi trasami powinny jak najszybciej postawić na niezawodne narty all mountain, które zaspokoją oczekiwania nawet najbardziej wymagających narciarzy.

Dzięki specjalnej konstrukcji narty all mountain są bardzo lekkie i niesłychanie stabilne. Jazda po lesie na nieprzygotowanym terenie nie należy do najprzyjemniejszych doznać, dlatego też warto postawić na tego typu narty, dzięki którym szybko nie polegniemy.

Przy wszystkich modelach nart ważne jest również to, aby dobrać idealne buty i porządne wiązania. Nie można zapominać również o solidnych kijkach narciarskich, które wbrew pozorom odgrywają bardzo ważną rolę.