Na co zwrócić uwagę zamawiając meble na wymiar?

Aranżacja kuchni stwarza bardzo dużo problemów, a na większość z nich nie ma łatwej recepty. Jednym z trudniejszych wyborów jest zakup właściwego kompletu mebli, nawet gdy decydujemy się na kuchnię na zamówienie Warszawa. Zastanawiasz się na co zwrócić uwagę, kupując meble do kuchni? Zatem koniecznie zapoznaj się z poniższym poradnikiem.

Dobry zestaw mebli kuchennych powinien łączyć atrakcyjny wygląd z funkcjonalnością i trwałością. Gotowe zestawy mebli, oferowane w supermarketach z wyposażeniem domu, bardzo często nie są w stanie zapewnić satysfakcjonującego kompromisu, pomiędzy wszystkimi wymienionymi wyżej cechami. Z tego właśnie powodu, coraz więcej osób decyduje się na zakup kuchni na zamówienie Warszawa. Należy jednak pamiętać, że nieograniczona ilość konfiguracji i modyfikacji, wcale nie ułatwia wyboru.

Materiały

Zamawiając meble kuchenne na wymiar, Klient sam decyduje o tym, z jakiego materiału zostaną one wykonane. Producenci oferują zazwyczaj meble z płyty wiórowej, MDF lub z litego drewna. Najdroższą opcją jest oczywiście ta ostatnia, należy jednak pamiętać o tym, że kuchnia wykonana z solidnego materiału posłuży przez lata. W przypadku gotowych zestawów mebli, częstą praktyką jest dobieranie dobrych materiałów na front i znacznie gorszych w tych częściach, które nie są widoczne na pierwszy rzut oka. Tak samo można skonfigurować kuchnie na zamówienie Warszawa, jednak warto pamiętać, że meble kuchenne mają służyć przez lata. W tym kontekście, nieco większy wydatek nie powinien być szczególnym problemem.
Właściwy dobór materiałów dotyczy także blatów kuchennych. Należy pamiętać, że nieuważne stawianie gorących naczyń na blatach, które zostały wykonane z kiepskich materiałów, bardzo szybko pogorszy ich wygląd. Lepiej zdecydować się na tworzywa, wykazujące odporność na ciepło.

Jakość wykonania

Kompletując kuchnie na zamówienie Warszawa należy pamiętać o tym, że finalny efekt pracy projektanta poznamy dopiero wtedy, gdy meble będą już gotowe. W tej sytuacji nie należy podejmować żadnego ryzyka. Należy więc stawiać wyłącznie na sprawdzone zakłady stolarskie, cieszące się dobrą opinią wśród klientów. Nawet jeżeli miałoby się to wiązać z koniecznością poniesienia nieco wyższych kosztów, warto wydać trochę więcej za gwarancję, że otrzymamy produkt najwyższej jakości, z którego będziemy w stuprocentach zadowoleni.

Kolorystyka

Kuchnie na zamówienie Warszawa mogą być wykonane w dowolnej gamie kolorystycznej. Nie warto jednak nadmiernie popuszczać wodze fantazji, bowiem to co jest modne w tym sezonie, za rok będzie już passe. Zdecydowanie lepszym wyborem będą kolory uniwersalne, które idealnie skomponują się z każdym wnętrzem i z całą pewnością pozostaną na czasie tak długo, jak długo będą służyły same meble.

Spójność zestawu

Na meble kuchenne nie składają się jedynie szafki stojące i wiszące, ale również stół i krzesła. Warto zatem zadbać o to, aby całość zestawu utrzymana była w jednej konwencji stylistycznej. Z reguły nie stanowi to problemu, gdyż zakłady produkujące meble na zamówienie, posiadają w swojej ofercie także stoły i krzesła. Równie istotny jest też właściwy dobór wymiarów. Stół, który zajmuje niemal całą wolną przestrzeń, znacząco wpływa na ograniczenie funkcjonalności kuchni. Nie należy zatem przesadzać z rozmiarami.
Zasada spójności dotyczy także sprzętu AGD – biała lodówka w zestawieniu z kuchenką wykonaną z szczotkowanego aluminium, nie wygląda zbyt atrakcyjnie. Natomiast sprzęt utrzymany w tej samej stylistyce, daje efekt ładu i harmonii.