Miejsce na książki w domu

Wiele osób nie wyobraża sobie życia bez książek – poza wypożyczaniem ich w bibliotekach czy przechowywaniem w formie elektronicznej cenią także posiadanie konkretnych wydawnictw w swoich mieszkaniach. Z biegiem czasu ilość książek może zacząć przerastać nasze możliwości związane z miejscem. W takich sytuacjach konieczne są odpowiednio dobrane meble, które pozwolą na stopniowe poszerzanie naszych zbiorów.

Oryginalne półki

Najpowszechniejszym sposobem na przechowywanie książek jest montowanie półek. Osoby pragnące w kreatywny sposób udekorować swoje mieszkanie wieszają je w sposób nietypowy, np. tworząc z półek instalację przypominającą drzewo – gdzie półki są gałęziami. Innym pomysłem może być stworzenie dodatkowej przestrzeni na książki pod łóżkiem – wystarczy odrobina umiejętności stolarskich i czasu. Niezwykle oryginalnie wyglądają książki umieszczone w specjalnie przygotowanych szafkach pod schodami.

Popularne są także wszelkie regały i gabloty – w pokojach dziecięcych sprawdzą się regały młodzieżowe, nierzadko dostępne w ciekawych kolorach. Regały takie posłużą do przechowywania książek, magazynów, kolekcji modeli i innych. Regały wypełnione książkami w pokojach dziennych czy salonach z pewnością nadadzą wiele elegancji pomieszczeniom. Miłośnicy książek będą z kolei zadowoleni, że pod ręką mają swoje ulubione tytuły.