Kilka pomysłów na udane prezenty z okazji chrztu świętego

Chrzest dziecka to wyjątkowe święto dla całej rodziny. Wybierając się na tą uroczystość, każdy z gości powinien wybrać prezent, który stanie się pamiątką na całe życie maluszka. Co wybrać, aby dziecko, jego rodzice oraz sami obdarowujący byli zadowoleni?

Prezenty sentymentalne

W polskiej tradycji przyjęło się, że prezenty z okazji chrztu powinny stać się pamiątką na wiele lat. Osoby, które cenią ten zwyczaj mogą obdarować dziecko drobnymi, ale wartościowymi przedmiotami, które z czasem nabierają również wartości sentymentalnej. Do tej grupy należą:

– srebrne łyżeczki, smoczki, grzechotki, skarbonki – przedmioty wykonane ze szlachetnych kruszców stają się również małą „inwestycją”. Srebro zawsze pozostanie w cenie, dziecko w przyszłości będzie mogło podarować ten prezent swojemu chrześniakowi, co staje się drogocenną tradycją w rodzinach, Tego typu dedykowane prezenty z okazji chrztu znajdziesz na nokaut.pl;

dewocjonalia w postaci świętych obrazków, figurek, statuetek – drobne przedmioty o wartości religijnej są doskonałą pamiątką sakramentu i inspiracją do duchowego rozwoju dziecka od najmłodszych lat. Dodając do nich własny tekst albo dedykację, sprawisz, że staną się jeszcze bardziej personalnym podarunkiem;

– obrazki, okolicznościowe albumy na zdjęcia, bukieciki, książki z aforyzmami – mogą być prezentem od dalszej rodziny lub dodatkiem do prezentu, na przykład od chrzestnych rodziców. Są również mile widzianą pamiątką.

Praktyczne podarunki

Rodziców dziecka z pewnością ucieszą również prezenty praktyczne. Warto ich po prostu zapytać, co przydałoby się dziecku lub samemu zaobserwować, czego potrzebują. Poniżej kilka inspiracji funkcjonalnych podarunków, z których z pewnością ucieszą się także maluchy:

zabawki, maty edukacyjne, rowerek – warto wybrać prezenty, które umożliwiają zdrowy rozwój psychofizyczny dziecka;

fotelik samochodowy, leżaczek, wózek, łóżeczko turystyczne, krzesełko do karmienia – to dodatki, które są niezbędne i dla młodych rodziców są nierzadko dużym wydatkiem. Jako prezenty na chrzest mogą okazać się strzałem w dziesiątkę.

Prezenty od rodziców chrzestnych

Aby nie popełnić faux pas na chrzcinach, rodzice chrzestni powinni pamiętać, że według tradycji ojciec chrzestny kupuje dziecku świecę do chrztu razem ze stroikiem. Mama chrzestna przejmuje natomiast obowiązek zakupu ubranka dla maluszka. Wybór tych ważnych dodatków warto uzgodnić jednak wcześniej z rodzicami dziecka.

 


lampion na taras paleniska tarasowe grille oświęcim