Kiedy należy się zwrot podatku za pracę w Niemczech?

Każdej osobie legalnie pracującej u naszych sąsiadów należy się zwrot podatku za pracę w Niemczech. Jeżeli nasz niemiecki pracodawca sumiennie odprowadzał wszystkie składki, to możemy się o to postarać składając odpowiednie papiery do niemieckiego Urzędu Skarbowego.

Rozliczamy się z dochodu

Nie wszyscy muszą rozliczać się z osiągniętego dochodu w niemieckiej instytucji, jeżeli robią to w Polsce. Istnieje grupa osób, które muszą to wykonać i należą do nich chociażby osoby mające zarejestrowane po stronie niemieckiej działalność gospodarczą. Z reguły jednak nie ma tego obowiązku. Trzeba mieć jednak na względzie to, że złożenie dokumentów po stronie niemieckiej może nam się bardzo opłacać, ponieważ będzie nam się należał zwrot podatku za pracę w Niemczech

Co trzeba zrobić, aby otrzymać zwrot podatku za pracę w Niemczech?

Kwota wolna od podatku na terenie niemieckiego kraju była zawsze dość wysoka. Dla przykładu w roku 2017 było to 8820 euro. Warto więc pomyśleć o tym, aby wykonać odpowiednie rozliczenie w szczególności, jeżeli w danym roku pracowało się zaledwie kilka miesięcy.  Przyda nam się do tego niemiecka karta podatkowa, gdzie będą wyszczególnione wszystkie odpowiednio opłacone składki. Taką kartę można uzyskać u swojego pracodawcy. Mogą być to również ostatnie odcinki od wypłaty od wszystkich pracodawców, jacy byli odpowiedzialni za nasze zatrudnienie i za odprowadzanie składek. Takie rozliczenie sami możemy wykonać lub zlecić tą pracę odpowiednim księgowym w naszym kraju.