Jakie noski butów będą modne w sezonie wiosna/lato 2015?

Jaki element designu buta najczęściej podlega innowacji? Oczywiście nosek! W każdym niemal sezonie jego kształt się zmienia. Zaokrąglone noski z łagodnym wysmukleniem prawie rok temu zostały zdetronizowane. Na ich miejsce pojawiły się ubiegłej wiosny kwadratowe – takie, jak te zaprezentowane przez Gucciego, Balenciagę, Valentino i Saint Laurena. A co będzie trendy w przyszłym sezonie spring/summer?

Na pokazie haute couture, dom mody Dior przedstawił w sezonie spring-summer 2014 kolekcję butów z wyraźnie ściętymi, kwadratowymi noskami, do tego doszły niebanalne zapięcia, złożone z równoległych pasków – jednego pionowego i drugiego otaczającego łydkę. Wiosną Dior również proponuje nam nico ścięty nosek, choć nieco mniej niż to było w ubiegłym sezonie i tym razem bardziej zaokrąglony. Uff, na szczęście nie pożegnałyśmy się ze smukłymi noskami na zawsze!

Mary Katrantzou w sezonie S/S 2015 ma dla nas noski w łagodny szpic, oczywiście z dodatkiem modnych elementów wężowych i brokatowych.

Rodarte i Chloe natomiast zamiast nosków preferują odkryte palce w takich butach jak kozaki ze skóry licowej lub buty a la gladiatorki. Hitem będą wysokie sznurowania w stylu gorsetowym (aż po samo kolano!).

Choć w ubiegłym sezonie wiosenno-letnim mieliśmy do czynienia z powrotem lat 90. (a wraz z nimi kwadratowych nosków), lekko zaokrąglony nosek lub smukły szpic znów powracają do łask. Niekiedy mogą być nieco bardziej ścięte (jak u Diora). Jeśli masz masywne nogi – wybierz właśnie tą wersję. Wszyscy styliści przy szczupłych nogach polecają lepiej zdecydować się na łagodny szpic.