Jakie meble tarasowe wybrać?

Wybór mebli tarasowych jest dzisiaj niezwykle szeroki – produkty takie znajdziemy przede wszystkim w sklepach producentów, ale również w sklepach ogrodniczych czy w sklepach budowlanych. Chcąc zapewnić sobie i swoim bliskim komfort na najwyższym poziomie pamiętajmy o tym, że meble muszą być przede wszystkim stworzone z wysokiej jakości tworzyw odpornych na zmienne warunki pogodowe. Co wybrać?

Meble dostosowane do potrzeb klientów

Obecnie producenci dbają o to, aby meble były jak najbardziej komfortowe. Projektanci tworzą elementy w taki sposób, aby podpierały nasz kręgosłup, dawały szansę na odpoczynek mięśni kręgosłupa. Odpowiednio zaprojektowane fotele i sofy pozwolą zrelaksować się po długim i ciężkim dniu.
Jakie tworzywa są dzisiaj stosowane przez producentów mebli tarasowych? Przede wszystkim jest to aluminium. Stelaże aluminiowe malowane są proszkowo, co gwarantuje, że stelaż będzie odporny na wnikanie wilgoci i pojawianie się rdzy. Aluminium ma również drugą zaletę – jest bardzo lekkie, przez co meble wykonane z takieto tworzywa łatwo podnosić i przenosić.
Jednym z najchętniej wybieranych tworzyw jest technorattan – meble technorattanowe od lat cieszą się dużym zainteresowaniem. Początkowo miały one imitować naturalny rotang, jednak tworzywo to okazało się tak wysoce odporne na uszkodzenia, że dzisiaj stanowi jeden z najczęściej wybieranych kompletów meblowych do ogrodów i na tarasy. Technorattan nie odkształca się pod wpływem wysokich temperatur, nie koślawi, jest wysoce odporny na zarysowania.

Kolorowy taras – jaki kolor mebli wybrać?

Możliwości jest sporo, jednak w sklepach meblowych najczęściej poszukiwane są białe meble na taras. Biel doskonale komponuje się z otaczającą taras zielenią, łatwo również zestawić ją z innymi kolorami. Biel świetnie sprawdzi się również na tarasach inspirowanych stylem klasycznym czy New Hampton, w którym biel łączy się z błękitami.