Jakich odpowiedzi Polacy szukają u wróżki?

Polacy chodzą do wróżek. A czego konkretnie u nich szukają?

O co Polak pyta wróżkę?

Najczęściej do gabinetów wróżek trafiają ludzie stojący na rozstajach i znajdujący się w trudnych życiowych sytuacjach, ale sporo osób przychodzi także z ciekawości. Oczywiście pojawiają się pytania ogólne – chociażby o przyszłość, ale większość zjawia się u wróżki z konkretną listą pytań. Czy zdrowie dopisze? Czy znajdę prawdziwą miłość? Jaką decyzję powinnam lub powinienem podjąć? Czy dostanę podwyżkę? Czy w pracy wszystko będzie się układać. Bardzo często Polacy pytają wróżki właśnie o pieniądze i sferę związaną z pracą. Trudno się zresztą dziwić.

Tarot wciąż najpopularniejszy

Jedną z najczęściej zamawianych usług od lat są niezmiennie wróżby z kart tarota. Dlaczego? Do pewnego stopnia zapewne z powodu wyjątkowej atmosfery, która wokół tych kart narosła – po części dzięki samym wróżkom, a po części dzięki pomocy ze strony popkultury. W końcu w filmach i książkach nieodłącznym atrybutem wróżki jest właśnie talia kart tarota.

Nie da się ukryć, że tarot wciąż fascynuje, i to nie tylko miłośników ezoteryki. Swego czasu głośno było o kampanii crowdsourcingowej belgijskiej fotografki Alice Smeets, która postanowiła przedstawić na nowo karty tarota z tak zwanej talii Ridera-White’a, wykorzystując do tego bogatą haitańską tradycję i przytłaczającą atmosferę karaibskiego getta. Ta nowa interpretacja naprawdę zapierała dech w piersiach, emanując niezwykłą, a zarazem przytłaczającą atmosferą.