Jak zarobić? Czyli wymiana walut w internecie

Wiesz, czym jest spread? Znają go wszyscy, którzy często wymieniają walutę. Jest to po prostu różnica pomiędzy kursem (czyli ceną) sprzedaży a kursem (ceną) zakupu aktywów, czyli między innymi walutami. Przekładając to na język bardziej ludzki, jeśli wymieniasz walutę, to spread powoduje, że pośrednik (firma, osoba lub instytucja) także na tym zarobi. Czy da się to obejść? Ależ oczywiście!

Tak zwane społecznościowe platformy wymiany walut, których jest w naszym kraju coraz więcej, pozwalają na zakup walut online bez spreadu. Jedyny pośrednik to serwis,w  którym jesteśmy zarejestrowani. Użytkownicy są całkowicie anonimowi, ich zadaniem jest po prostu wystawienie w serwisie oferty kupnasprzedaży konkretnej pary walut określając kurs po jakim chcieliby dokonać transakcji. Właściwie to system ten daje mnóstwo możliwości, gdyż zawsze można wystawić swoją ofertę, lecz w każdej chwili można też trafić na ciekawa ofertę kogoś innego, by zakupić i na tym zyskać.

Pamiętaj, korzystanie z normalnego kantoru to pewny spread, który objawia się w tym, że zamiast zyskać ciągle będziesz tracił. Tylko wybranie odpowiedniego internetowego kantoru, szczegółowa analiza i trzymanie ręki na pulsie, pozwoli Ci odnieść sukces. Warto wiedzieć, że samo założenie na przykład jednego konta w jakimś e-kantorze może nic nie dać. Najlepiej, dla najbardziej miarodajnych wyników, otworzyć kilka takich kont, porównywać, przyglądać się, jak to działa, i jak możesz najwięcej zyskać. Oczywiście, że pominięcie spreadu jest bardzo ważne, to Twoja szansa, ale jednocześnie musisz wiedzieć, iż to nie wszystko. Tylko to nie zagwarantuje Ci sukcesu, musisz mądrze rozegrać swoją grę, wtedy będziesz najlepiej korzystał z tych możliwości.

I nie zrażaj się po pierwszych niepowodzeniach. Powinieneś wiedzieć, że to normalne, żeby wygrać trzeba na początku pogodzić się z porażkami. Weź do tego podejdź tak, że przegrać można kilka bitew, ale to tylko w końcowym rozrachunku Ciebie wzmocni i pozwoli odnieść zwycięstwo w wojnie. To akurat podejście pasuje do wszystkiego co robisz, nie tylko do zarabiania pieniędzy dzięki e-kantorom. Warto wpoić sobie te wartości, by stać się mentalnie silniejszym człowiekiem.