Jak wyczyścić telefon, by był jak nowy?

Nowy telefon lśni czystością i jest idealnie gładki. Po pewnym czasie jednak w jego zakamarkach pojawiają się nieczystości, lśniąca obudowa jest pokryta mapą linii papilarnych, a niegdyś ciesząca oko obudowa zaczyna odstraszać. Na szczęście kilka trików i zastosowanie poręcznych akcesoriów pomoże przywrócić telefonowi jego dawny blask. Sprawdź, jak skutecznie i szybko wyczyścić swój telefon.

Pomocne akcesoria

Sprężone powietrze w sprayu – telefony komórkowe z tradycyjną klawiaturą możesz łatwo wyczyścić za pomocą aerozoli przeznaczonych do pozbywania się zabrudzeń, zwierzęcej sierści i kurzu z wnętrzu komputerów. Wybierz puszkę wyposażoną w specjalną, małą rurkę, która ułatwi dotarcie do najmniejszych zakamarków między klawiszami. Przed zakupem sprężonego powietrza sprawdź, czy nie posiada on właściwości chłodzących – wtedy nie nadaje się do czyszczenia telefonów komórkowych.

Natomiast preparaty do ekranów LED/LCD możemy używać także do czyszczenia smartfonów z dotykowym ekranem. Niekiedy w zestawie do aerozoli dołączone są pędzelki o antystatycznych właściwościach, które nie tylko pozbędą się drobinek brudu, ale także sprawią, że kurz będzie mniej się na nich osadzał. W czynnościach porządkowych pomocne mogą się być także zwykle pałeczki higieniczne.

Czyszczenie w 3 krokach

  1. Po pierwsze wyłącz telefon, ściągnij wszystkie wyjmowane elementy, takie jak karta pamięci czy karta SIM. Nie odkręcaj i nie wyjmuj części przytwierdzonych na stałe, ponieważ możesz niechcący uszkodzić urządzenie.
  2. Użyj najpierw patyczka i wacików do usunięciu największych zabrudzeń. Sprężonym powietrzem wyczyść trudno dostępne miejsca. Spray jest bardzo bezpieczny dla urządzenia, ponieważ usuwa brud w sposób bezdotykowy, można czyścić nim również porty, gniazda i szczeliny między klawiszami. Gaz rozpylaj na urządzenie z odległości kliku centymetrów.
  3. Telefony komórkowe z nokaut.pl z dotykowym ekranem można wyczyścić ściereczką z mikrofibry. Środki czyszczące przeznaczone do ekranów LED i LCD nie zawierają alkoholu, dlatego możesz je również wykorzystać do przywracania blasku swojemu smartfonowi. Obiektyw aparatu w telefonie można posprzątać pałeczką kosmetyczną nasączoną sprayem do czyszczenia ekranów.

Telefon jak nowy, a może nowy telefon?

Po zakończeniu czyszczenia złóż telefon i ciesz się z jego nienagannej prezentacji. Jeśli czyszczenie nie pomogło i telefon dalej wygląda nieestetycznie, możesz sprawić mu nową obudowę lub etui – akcesoria nie są drogie i zapewniają nie tylko ciekawy wygląd, ale również ochronę przed uszkodzeniem mechanicznym mobilnego sprzętu.

 

 

 


domek grilowy lampy na taras taras pufy