Jak uchronić kostkę brukową przed zniszczeniem

Powoli nadchodzi jesień, obserwujemy już spadające liście, turyści opuszczają ośrodki, domy wczasowe i hotele. Niektóre miejsca zamierają. Jest to czas który możemy wykorzystać na dokonanie szybkich zabiegów czyszczących, zanim jeszcze nastanie zima i zabrudzenia będą się nawarstwiać.

 

Jednym z elementów cyklicznej konserwacji po sezonie w ośrodkach turystycznych i kompleksach hotelowych jest czyszczenie elewacji, sprzątanie chodników i mycie kostki brukowej.

Pełną ofertę realizacji związanych z oczyszczaniem powierzchni znajdziecie na stronie firmy SCO CLEAN UP

 

Czystość kostki brukowej jest bardzo ważna bo zapobiega osadzaniu się mchu i porostów, które po skolonizowaniu kamienia chętnie przedostają się na elewację budynku, albo metalowe lub kamienne ogrodzenia. Jednym słowem powierzchnie poziome stanowią dobre podłoże dla nieproszonych gości. Ich usuwanie może być bardzo trudne kiedy dojdzie do nawarstwienia zanieczyszczeń. Zerwałem się sytuacje że jak i warstwa brudu wnikają głęboko w kostkę brukową i stałe zmieniają jej kolor. Kostka sety nadaje się do wymiany ewentualnego malowania, to niestety nie oddaje jej pierwotnego efektu.

 

Polecamy regularne czyszczenie kostki, stan obiektów, a także udrażnianie rynien. Te proste zabiegi pozwolą uniknąć kosztów związanych z renowacjami ośrodków i hoteli. Jest to zdecydowanie tańsze nic zatrudnianie ekipy budowlanej która będzie wykonywać czasochłonne Prace naprawcze. Na co też podkreślić że naprawy wyłączają część ośrodka z działania a często trzeba je prowadzić w sezonie turystycznym.