Jak stworzyć piękną galerię ścienną?


Chciałbyś wyeksponować swoje zdjęcia w ładnej i modnej ścianie fotograficznej, ale nie wiesz, jak się za to zabrać? Oto najlepsze wskazówki, które pomogą ci odnieść sukces!
Dekoracyjne ściany z obrazami nadal dominują w naszych domach. Zakochujemy się w fotografiach i ilustracjach, kupujemy mnóstwo ramek na zdjęcia – ale okazuje się, że łatwiej powiedzieć, niż zrobić, nie potrafimy wszystkiego ułożyć w dobrą kompozycję na ścianie. Bo jak połączyć wiele motywów, żeby nie było to zbyt niechlujne, niezdarne i pomieszane? Pomożemy Ci z poniższymi wskazówkami, dzięki którym z łatwością uzyskasz własną osobistą ścianę ze zdjęciami.

Istnieją różne sposoby na rozpoczęcie pracy, ale najważniejsze jest to, że od samego początku masz ogólny zarys. Gdy już zdecydujesz, które plakaty i obrazy znajdą się na ścianie z obrazami, wykonaj następujące czynności:
– Umieść wszystkie wybrane zdjęcia na podłodze przed ścianą. W ten sposób zobaczysz, jak chcesz, aby wisiały i upewnisz się, że nie musisz wiercić zbyt wielu zbędnych otworów w ścianie.
– Użyj taśmy maskującej, aby zobaczyć, jak powinny wisieć Twoje ramki. Umieść zdjęcie lub plakat na ścianie za pomocą taśmy, abyś mógł szybko zobaczyć efekt końcowy.
– Zdobądź poziomicę, aby uzyskać proste i symetryczne linie.

Prawidłowa odległość

Pierwszą zasadą jest określenie odległości między obrazami. Dobrą radą jest zachowanie tej samej odległości między wszystkimi obrazami.
WSKAZÓWKA:
Im większe pomieszczenie, tym więcej powietrza potrzebujesz między poszczególnymi obrazami, aby było ono proporcjonalne do postrzegania.

Używaj tych samych ramek

Masz dużo różnych ulubionych zdjęć, które razem stworzą bałaganiarską całość? Spraw, aby wszystkie obrazy lepiej ze sobą współgrały, używając ramki tego samego rodzaju — o tej samej szerokości i kolorze, aby zapewnić równowagę. Możesz kupić gotowe obrazy w ramach np. tutaj

Znajdź motyw

Możesz także stworzyć harmonię, wybierając podstawowy motyw na ścianę ze zdjęciami. Przykładowo – wszystkie wzory mają wspólny botaniczny mianownik. Możesz również wybrać wyraźne linie graficzne, czarno-białe ilustracje lub romantyczny wygląd. Możliwości są nieskończone!
WSKAZÓWKA:
Jeśli chcesz powiesić fotościankę nad komodą, łóżkiem lub sofą, ważne jest, aby odległość między górą mebla a dołem dolnego obrazu wynosiła co najmniej 15-18 centymetrów.

Tchnij życie dzięki kilku różnym ramkom

Jeśli chcesz połączyć czarne, białe i naturalne ramki, nie ma przeszkód. W rzeczywistości różne ramy mogą nadać pomieszczeniu zarówno życia, jak i charakteru. Pamiętaj tylko, aby zachować wyważoną kombinację kolorów, a tym samym wspólną nić między ramami, Twoimi meblami i innymi meblami. W ten sposób oko wciąż zyskuje spokój, a w pomieszczeniu można stworzyć idealną całość.
Bądź kreatywny – idź za róg!

Kto powiedział, że fototapeta powinna stać na jednej powierzchni w salonie, sypialni lub kuchni? Pomyśl bardziej kreatywnie i pozwól, aby dekoracyjny kolaż ramek ciągnął się na sąsiednią ścianę.

Używaj kątów

Jeśli potrzebujesz znaleźć odpowiednie miejsce na nową ścianę ze zdjęciami, możesz swobodnie używać dziwnych narożników i kątów. Możesz skorzystać z przełamywania prostych linii ram i stworzyć dynamikę w stosunku do istniejących linii ściany poprzez zróżnicowanie wielkości obrazów i ram.
WSKAZÓWKA:
Jeśli wybierzesz obrazy o tym samym rozmiarze, uzyskasz bardziej minimalistyczny i prosty wyraz.

Mieszanie z różnymi elementami

Stwórz elegancki wariant ściany z obrazami, łącząc ze sobą wiele różnego rodzaju ozdób. Na przykład możesz powiesić naścienny świecznik, suszone kwiaty lub inne zabawne i osobiste znaleziska.
WSKAZÓWKA:
Pomaluj ścianę na spokojny kolor, zanim zaczniesz wieszać obrazy. To dobry sposób na oprawienie obrazów i wyostrzenie ich.

Użyj całej ściany

Jeśli masz dużo zdjęć, które chcesz umieścić, fajnie może być użycie całej ściany – od krawędzi do krawędzi! Oznacza to, że sama ściana staje się prawie jak cały obraz dzięki wielu kolorom, kształtom i motywom.

Zawieś obrazy ciasno

Możesz dopasować wiele obrazów, wieszając je ciasno, jeśli chcesz uzyskać bardziej rzeźbiarski wyraz. Pamiętaj, aby zastosować równomierny kolor na motywach i takie same rodzaje ramek na ścianie, aby całość nie była zagracona.

Unikaj dziur w ścianach

Możesz chcieć uniknąć młotka i przybijania gwoździ? Możesz zaprojektować własną, elastyczną ścianę, wykorzystując do zawieszenia obrazów taśmę maskującą lub klej. Ułatwia to przeniesienie ich do nowej lokalizacji, gdy zapragniesz dokonać zmian.

Zobacz inspiracje jak urządzić ścianę z ramkami w swoim mieszkaniu!


taras lampion ścianka pergola puf na taras