Jak sprawić, by Twoje dziecko wystąpiło na balu przebierańców w oszałamiającym stroju?

Dzięki tym strojom Twoje dziecko będzie królować na balu przebierańców! Karnawał! Nadszedł czas na szukanie strojów karnawałowych dla dzieci. Każda pociecha ma milion pomysłów, a rodzicom pozostaje tylko kupować, wypożyczać, szyć, doklejać i malować. Chcesz, żeby Twoje dziecko zdobyło nagrodę za najlepszy strój na balu przebierańców? Zatem do dzieła!

 

Zapoznaj się z naszymi poradami w zakresie:

  • Skąd wziąć stroje karnawałowe dla dzieci?
  • Jakie stroje karnawałowe dla dziewczynek są w modzie?
  • O jakich strojach na bal przebierańców marzą chłopcy?

 

Szycie, wypożyczanie czy sklepy ze strojami karnawałowymi dla dzieci

Wiadomo, że każdy oryginalny kostium należy wyczarować. Jeśli Twoja pociecha ma nietuzinkowy pomysł na swój strój na bal przebierańców, to wyciągnij z szafy nieużywane ubrania i zabieraj się do pracy. W końcu nietrudno jest zrobić ogon z rękawa starej koszulki, a do czapki dokleić wykrojone z kartonu i pomalowane na brązowo psie uszy.

 

Jeśli jednak nie masz ani czasu, ani ochoty na szycie, klejenie, wycinanie, przymierzanie i ślęczenie w nocy nad maleńkimi koralikami, skorzystaj z jednej z gotowych propozycji. Dobrym pomysłem jest wypożyczalnia kostiumów karnawałowych – ale tylko wówczas, gdy nie obawiasz się, że podczas szalonej zabawy zrobi się dziura na kolanie lub królewna wyleje sok na sukienkę. Niedrogim, szybkim i dużo mniej stresującym rozwiązaniem jest także zakup gotowego stroju na bal przebierańców. Wiele propozycji bez trudu znajdziesz tutaj.

 

Stroje karnawałowe dla dziewczynek

Od lat niepodzielnie w rankingu strojów karnawałowych dla dziewczynek prym wiedzie królewna. Odkąd jednak Disney pokazał swoją „Krainę Lodu”, nie jest to byle jaka królewna, tylko oczywiście Elsa! Błękitna sukienka i rękawiczki (koniecznie!), długie blond włosy, tiara… Taki strój na bal przebierańców musi być wyjątkowo piękny. Szykuj się więc na wieczory tworzenia lub doskonalenia kostiumu i wspólnego śpiewania „Mam tę moc” – szczególnie że w tym sezonie do kin trafiła druga część opowieści o siostrach z Arendelle.
W ogóle można powiedzieć, że filmowe bohaterki zawładnęły wyobraźnią dziewczynek. Wśród gotowych strojów na bal przebierańców łatwo znaleźć Dżasminę, Meridę, Roszpunkę, mało kto za to pamięta o Czerwonym Kapturku, Królewnie Śnieżce czy Kopciuszku. Jeśli więc Twoja pociecha woli być oryginalną królewną, poszukajcie stroju sprzed kilku sezonów.

 

Stroje wróżki, motylka i kotka to kolejne popularne propozycje dla młodszych dziewczynek. Starsze chętniej przebierają się za gwiazdy popu, jednorożce czy Hermionę Granger z „Harry’ego Pottera”.

 

Stroje karnawałowe dla chłopców

Podobnie stroje karnawałowe dla chłopców dyktowane są przez filmowe przeboje. Spider-Man to ulubione przebranie młodszych chłopaków. W ślad za nim idą Superman i Batman. Starsi wybiorą Marvelowskich: Thora, Iron Mana czy Kapitana Amerykę. Do tego na balach przebierańców popularni bywają Transformersi, wojownicy Ninja i postaci z „Gwiezdnych wojen”. Sami superbohaterowie!
Klasyczne propozycje strojów na bal przebierańców dla chłopców to nieustannie również strażak i policjant. Dzieci zazwyczaj przykładają dużą wagę do szczegółów, więc jako rodzic możesz się trochę wykazać i poszukać oryginalnych dodatków: kasku czy czapki policyjnej. Z pewnością to docenią! Poszaleć możesz za to przy najmłodszych – w tym wieku lubiane są różne egzotyczne zwierzęta, takie jak lwy, żółwie, tygrysy czy krokodyle. Choć być może za sprawą „Psiego patrolu” niejeden maluch będzie chciał się przebrać po prostu za czworonożnego przyjaciela człowieka…?

 

I w zasadzie to nieistotne, czy Twoja pociecha zostanie królową lub królem balu. Najważniejsze jest to, żeby w swoim kostiumie bawiła się najlepiej na świecie!