Jak dobrać kostium kąpielowy do sylwetki?

Kostiumy kąpielowe to must have sezonu letniego – trudno sobie wyobrazić, by ktoś przez całe lato unikał plaży czy basenu. Wybranie odpowiedniego kostiumu kąpielowego to jednak nie taka prosta sprawa, trzeba go doskonale dobrać do własnych potrzeb. Jak zrobić to właściwie, by zawsze dobrze wyglądać?

Typ sylwetki

Określenie własnego typu sylwetki jest kluczowym elementem doboru wszystkich ubrań. Nie inaczej jest w przypadku kostiumów kąpielowych. Wiedząc, czy ma się figurę typu klepsydra (szersze biodra i ramiona, wcięta talia), gruszka (szersze biodra i duże pośladki przy małym biuście i wąskich ramionach), marchewka (wąskie biodra przy większym biuście i szerokich ramionach), koło (pełna kobieca sylwetka, stosunkowo słabo zarysowana talia) czy kolumna (wąskie biodra i ramiona, niewielkie wcięcie w talii) można określić, co powinno być optycznie powiększone lub pomniejszone, a więc jak zadbać o równowagę w sylwetce. Poza figurą trzeba zwrócić tutaj także uwagę na własne kompleksy – dla wielu kobiet na przykład pełny biust jest przedmiotem pożądania, tymczasem posiadaczki takowego miewają kompleksy i czasem wolałyby, aby był mniejszy i chętnie odwrócą od niego uwagę. Oczywiście kostiumy kąpielowe nie mają takich możliwości modelowania sylwetki jak zwykłe ciuchy, więc warto tutaj wybrać także dodatki, np. parea mogą odwracać uwagę od newralgicznych miejsc.

Rozmiar

Dwuczęściowe kostiumy kąpielowe często można dobierać w ramach jednego modelu (lub czasem kilku) w różnych rozmiarach. Warto się na to zdecydować, ponieważ dzięki temu łatwiej zadbać o pasujący rozmiarem stanik i wygodne figi. Ma to szczególnie duże znaczenie w przypadku sylwetek o szerszych biodrach i niewielkim biuście lub na odwrót – pełnych piersiach i wąskich biodrach. Takie osoby często mają problem z właściwym dobraniem jednego rozmiaru, ponieważ któraś z części kostiumów kąpielowych im nie pasuje. W przypadku stroju jednoczęściowego takiego ułatwienia niestety nie ma, warto więc mierzyć także rozmiary zbliżone do tego noszonego na co dzień – może będą lepiej wyglądały lub staną się wygodniejsze.

Dodatki i wzory

Wcięcia, koronki, falbanki, jaśniejsze i ciemniejsze kawałki materiału mogą sprawić, że kostiumy kąpielowe będą wyglądały ładniej i ciekawiej, ale mają też inne zastosowania. Na przykład przy niewielkim biuście falbanki na staniku sprawią, że będzie on się wydawał większy. Warto zwrócić uwagę na takie niuanse w kostiumach kąpielowych, ponieważ dają one dodatkową możliwość modelowania sylwetki.

Więcej informacji znajdziesz na stronie kostiumy kąpielowe.