Impreza na rozpoczęcie sezonu w alpejskim Laax

Sezon alpejski warto rozpocząć spektakularnie. Jest to możliwe dzięki wyjątkowym imprezom organizowanym w LAAX w Alpach Glarneńskich. Cóż bowiem może być lepszego, niż dzień spędzony na stoku (w zależności od preferencji – na nartach lub na desce) czy też w snowparku, a następnie noc pełna zabawy w jednym z okolicznych klubów? LAAX oferuje to wszystko i o wiele więcej. Poza imprezami dla uczestników zorganizowanych wyjazdów dostępne są również inne atrakcje – konkursy, zabawy, warsztaty etc. Region ten to nie tylko istna mekka dla wszystkich miłośników jazdy freestyle na snowboardzie, ale też doskonałe miejsce na zorganizowanie wypoczynku z rodziną bądź imprezowego wyjazdu w gronie przyjaciół.

Taką wszechstronność gwarantuje kilka czynników. Przede wszystkim liczba oraz zróżnicowanie dostępnych tras – zarówno narciarskich, do freestyle’u, oraz do pieszych wędrówek. Imponuje też liczba wyciągów sięgająca 28, oraz wyjątkowa, 6 osobowa kanapa wyprzęgana, współprodukowana przez koncern samochodowy Porsche, łącząca najnowocześniejszy design z wyjątkowym poziomem bezpieczeństwa oraz funkcjonalności. Bardzo istotne jest też doskonałe utrzymanie tras oraz ich korzystne, w większości nie wymagające sztucznego naśnieżania położenie (powyżej 2000 m.n.p.m.). LAAX to jednak przede wszystkim 4 snowparki, z największym w Europie obiektem typu Half Pipe oraz terenami do freeride’u dla każdego, nawet początkującego w dziedzinie snowboardzisty. Na terenie resortu można też doskonalić swoje umiejętności dzięki pierwszej na kontynencie hali do ćwiczeń – Freestyle Academy. Halę tworzą trzy części, z torami, skoczniami, przyrządami do ćwiczenia skoków, obrotów czy salt „na sucho”, ze ścianką do wspinaczki a także z drewnianą konstrukcją halfpipe, gdzie można ćwiczyć na deskorolce. W LAAX łatwo znaleźć także kompetentnego instruktora- także dla najmłodszych. Stąd – mimo, iż miejsce to przyciąga mistrzów snowboardu z całego świata, to może być także celem zimowego wyjazdu dla mnie wytrawnych sportowców – amatorów.

Duże wrażenie w LAAX robi także baza noclegowa, gastronomiczna oraz wspomniana już scena klubowa. Każdy powinien znaleźć tutaj miejsce odpowiadające jego potrzebom. Apartamenty w większości są naprawdę kompleksowo wyposażone, a ich korzystne położenie gwarantuje łatwy dostęp do stoków (za dnia) oraz klubów tanecznych (bo noc nie oznacza przecież końca zabawy – przeciwnie). Dodatkowo warto zaznaczyć, iż stoki są nie tylko doskonale utrzymane, ale też oświetlone – tak, że nocna jazda jest nie tylko możliwa, ale wręcz stanowi obowiązkowy punkt programu w ramach wycieczki.

Więcej…