Hyundai ix35 – terenowo-miejski luksus

Auta terenowe mogą przybierać różne formy. Jeden z bardziej interesujących modeli marki Hyundai stanowi SUV ix35. Pierwsze modele dopuszczono do produkcji masowej kilka lat temu, w 2009 roku, od tego czasu jednak dokonano sporo zmian, zarówno w wyglądzie, jak i technicznych wartościach. Hyundai ix35 cechuje nie tylko wyjątkowa estetyka wykonania czy nowoczesny design, ale i inne, dalece bardziej praktyczne walory. Klapa bagażnika nadaje modelowi Hyundai ix35 lekko sportowy wygląd, dzięki dachowemu spojlerowi oraz dużym lampom tylnym.
Wnętrze pięciodrzwiowego SUV-a Hyundai ix35 dopracowano zarówno w wymiarze funkcjonalnym, jak i estetycznym. Wszystkie wskaźniki są czytelne oraz logicznie rozmieszczone, a deskę rozdzielczą cechuje prostota. Widoczność, jaką zaoferowali projektanci także jest zadowalająca. Hyundai ix35 posiada znaczną przestrzeń pasażerską. Wszystkie z 5 – ciu siedzeń gwarantują optymalny komfort podróżowania, a i przestrzeń bagażowa nie daje powodów do narzekania, wynosi 591 l, a po złożeniu foteli – 1685 l. Interesującym elementem wnętrza jest również kierownica – nie tylko posiadająca funkcję podgrzewania (idealną w zimie, gdy ręce bywają skostniałe z mrozu i mniej przez to sprawne), ale też stanowiącą swoiste „centrum dowodzenia”. Z pomocą kierownicy można powiem nie tylko prowadzić, ale też sterować systemem audio, telefonem, a nawet tempomatem. Dodatkowe udogodnienie stanowi elektryczne okno dachowe – wpuszcza ona do wnętrza więcej światła, jednak gdy staje się ono zbyt intensywne – łatwo można zasunąć roletę. W Hyundai ix35 pomyślano o tym, by nawet detale wzbogacić o innowacyjne rozwiązania. Dotyczy to również lusterek – zewnętrzne elementy wyposażono w diody LED, nie tylko estetyczne, ale i funkcjonalne (zwiększające widoczność na drodze).

Hyundai ix35 prowadzi się lekko, zarówno po nawierzchni asfaltowej, jak i na większych nierównościach. Ułatwienie stanowi w tym wypadku napęd przedni typu AWD. W modelu Hyundai ix35 wyposażenie zdecydowanie odpowiada na wszelkie potrzeby konsumentów. Dodatkowo możliwe jest zmodyfikowanie tego ustawienia na napęd na 4 koła – wtedy, gdy to konieczne. Zawieszenie Hyundai ix35 jest wielowahaczowe – czyli, ujmując rzecz prościej – zapewnia lepszą przyczepność i ułatwia wykonywanie manewrów skrętu czy hamowania – niezależnie od warunków na drodze. W ramach dbałości o bezpieczeństwo na drodze samochód zaopatrzono nie tylko w system ABS (mający na celu prewencję w zakresie blokowania się kół przy hamowaniu), ale i EBD (pozwalający automatycznie sprawić, by siła hamowania rozkładała się równomiernie). Dzięki temu przyczepność Hyundai ix35 jest bardzo dobra, również jazda na trasach górzystych nie stanowi problemu i to nie tylko dzięki wspomnianemu napędowi. Auto zostało bowiem wyposażone w HAC (system kontroli podjazdu) – stanowiącym zabezpieczenie przed ewentualnym stoczeniem się, oraz DBC (system kontroli zjazdu) ułatwiający kontrolowanie pojazdu na stromych powierzchniach zjazdowych. O tym, że auto jest dostosowane do warunków miejskich może natomiast świadczyć inteligentny asystent parkowania, którego specjalne czujniki uczynią ten manewr bajecznie prostym nawet dla kierowców niedoświadczonych. Samochód można nabyć z różnymi wariantami układu kierowniczego – manualnym (5-cio lub 6-cio biegowym) lub automatycznym (również 5-cio lub 6-cio biegowym). Ceny Hyundai ix35 mieszczą się w rozsądnych przedziałach, w stosunku do tego, jaki poziom komfortu oferują oraz jaką mocą silnika dysponują. Za najtańszy model o silniku 1.6 GDI i z 135 KM może kosztować od około 72 000 zł – do 91 000 zł, natomiast najbardziej kosztowny, z silnikiem wysokoprężnym 2 CRDi, 184 KM to wydatek od 102 800 zł do 122 400 zł. Użytkownicy prezentują korzystne opinie o Hyundai ix35 – mimo, iż spalanie jest stosunkowo wysokie, to jednak wyjątkowy design i luksusowe wyposażenie stanowią dobrą rekompensatę.
Więcej…