Funkcjonalny ogród – wybieramy meble ogrodowe wypoczynkowe

Przydomowy ogród może nam służyć na wiele sposobów – może być to miejsca zabaw, miejsce odpoczynku, nauki, podawania posiłków. Wybierając meble ogrodowe wypoczynkowe nadamy tej przestrzeni wyjątkowy charakter i sprawimy, że stanie się ona wyjątkowa. Jakie rozwiązania wybrać, aby cieszyć się latem na świeżym powietrzu?

Meble ogrodowe wypoczynkowe w konstrukcji modułowej

Chcąc zmieniać wygląd ogrodu zgodnie z naszymi potrzebami czy oczekiwaniami warto zastanowić się nad kupnem mebli ogrodowych modułowych. Meble ogrodowe wypoczynkowe w konstrukcji modułowej to propozycja dla osób kreatywnych i tych, którzy cenią sobie możliwość zmian. Zestawy modułowe składają się z kilku elementów, które możemy wykorzystywać samodzielnie lub też razem – niewielkie złączki pozwolą na połączenie elementów i stworzenie wygodnej sofy narożnej.

Meble modułowe zachwycą również swoim wyglądem – meble ogrodowe wypoczynkowe tego typu posiadają stelaże wykonane z aluminium lub naturalnego drewna litego. Na ich wierzchu leżą poduszki i siedziska.

Meble technorattanowe – meble ogrodowe wypoczynkowe

Zestawy technorattanowe uznawane są za jedne z najbardziej uniwersalnych: pasują zarówno na balkony, na tarasy czy do ogrodów. Cenione są także przez restauratorów, którzy chętnie wykorzystują je w ogródkach letnich. Meble ogrodowe wypoczynkowe z technorattanu są bardzo trwałe – poprzez zastosowanie syntetycznej plecionki technorattanowej wierzch mebla zabezpieczono przed promieniowaniem UV, działaniem wilgoci, wnikaniem kurzu. Stelaże mebli technorattanowych wykonywane są z aluminium malowanego proszkowo, co zabezpiecza je przed pojawianiem się ognisk rdzy. W kolekcjach technorattanowych znajdziemy elementy takie jak fotele, krzesła, leżanki, sofy narożne, stoliki kawowe.