Fortuna kołem się toczy

wróżby na telefon

Fortuna kołem się toczy także w tarocie. Jedną z moich ulubionych kart w Wielkich Arkanach jest właśnie Koło Fortuny. Dlaczego? Chyba żadna inna karta nie oddaje w tak idealny sposób tego, jak wygląda ludzkie życie.

Czasem z górki, czasem pod górkę

Życie to sekwencja wzlotów i upadków. Czasem dzieje się dobrze i wszystko idzie po naszej myśli, a czasem, cóż, czego byśmy nie robili i tak nic nam nie wychodzi. Właśnie Koło Fortuny jest symbolem tego stanu rzeczy, za jego pomocą tarot nam uświadamia, że nie wszystko zależy od nas i nie na wszystko mamy wpływ. W końcu każdy z nas bywa ofiarą albo beneficjentem zupełnie niewytłumaczalnych kaprysów losu.

Na pewno kiedyś przytrafiło ci się coś, czego zupełnie się nie spodziewałaś. Spotkało cię szczęście albo nieszczęście, na które zupełnie nie zasłużyłaś i na które nie miałaś żadnego wpływu. Wygrałaś pieniądze albo dowiedziałaś się, że twój sielski związek tak naprawdę był iluzją, bo mężczyzna, którego kochałaś znalazł sobie inną. Właśnie tego typu wydarzenia – małe i duże – zwiastuje Koło Fortuny. To karta, która symbolizuje nieprzewidywalność losu, karta, która ma nam uświadomić, że choćbyśmy bardzo chcieli, nie na wszystko w naszym życiu możemy mieć wpływ. Od czasu do czasu spotka nas coś, czego nie tylko się nie spodziewamy, ale także w żaden sposób   nie możemy tego zmienić. Jedyne, co pozostaje w naszej gestii, to to, w jaki sposób na te wydarzenia zareagujemy i w jaki sposób stawimy im czoła.

Różna natura niespodzianek

To, czy Koło Fortuny zwiastuje pozytywną czy negatywną niespodziankę, zależy od pozycji karty i jej sąsiedztwa. Jeśli pozycja jest odwrócona, a Koło Fortuny otoczone jest kartami o negatywnym znaczeniu, możesz się spodziewać, że los przestanie ci sprzyjać i ma przygotowane dla ciebie w zanadrzu coś naprawdę nieprzyjemnego. Jeśli natomiast Koło Fortuny występuje w pozycji normalnej, a karty wokół niosą pozytywne znaczenie, możesz już zacząć się cieszyć, bo los w końcu stanie po twojej stronie, nawet jeżeli sytuacja, w której aktualnie się znajdujesz jest trudna.

Dowiedz się więcej: wróżby na telefon.