Farbowanie tapicerki samochodowej

Ładna skórzana tapicerka to jeden z najbardziej dekoracyjnych elementów, ważny dla wyglądu wnętrza samochodu. Czasami jednak kolor tapicerki po jakimś czasie może się znudzić. Podobnie ma się sprawa w przypadku zakupu samochodu ze skórzaną tapicerką – nie zawsze musi nam się ten kolor podobać. Na szczęście nie jesteśmy na niego skazani. Skórzaną tapicerkę w samochodzie również możemy farbować.

Farby do skóry


Jeżeli chcemy zmienić kolor tapicerki, potrzebna nam będzie farba do skóry samochodowej. Warto pamiętać o tym, że nie może to być zwykła farba do skóry, ponieważ w przypadku tapicerki niezwykle ważna jest jej trwałość i odporność na wycieranie. Zwykłe farby nie poradzą sobie z wymaganiami, jakie stawiamy tapicerce. Trzeba sięgnąć po rozwiązania dedykowane właśnie do tego celu.
Farby do skóry samochodowej zawsze będą odpowiednio opisane, nie ma więc raczej możliwości, żebyśmy pomylili się przy wyborze. Cechą charakterystyczną takich farb do skórzanej tapicerki jest domieszka poliuretanu, który sprawia że powłoka jest bardzo wytrzymała. Trzeba pamiętać że taka farba i tak musi być później zabezpieczona lakierem bezbarwnym do skóry. Dzięki temu będziemy mieli tapicerkę trwałą, odporną na otarcia i jednocześnie bardzo elastyczną – dokładnie tak jak w przypadku nowej tapicerki.

Nie tylko farbowanie


Farba do skóry samochodowej może się przydać nie tylko w sytuacji gdy chcemy zmienić kolor tapicerki w samochodzie. Doskonale nadaje się do wykorzystania również przy renowacji skóry. Musimy jednak wówczas pamiętać by odcień był jak najlepiej dobrany do tego koloru tapicerki, który mamy obecnie. Drobne różnice uda nam się później wyrównać, jednak przy dużym kontraście barw efekt końcowy może nie być satysfakcjonujący.
Warto pamiętać, że w przypadku renowacji tapicerki konieczne może być wcześniejsze przeprowadzenie napraw. Służą do tego specjalne szpachle, które po wyschnięciu zachowują elastyczność charakterystyczną dla skóry. Przyda się również zestaw zestaw tonujący, który pomoże wyrównać ewentualne różnice w tonach pomiędzy odcieniami oryginalnej tapicerki, a nowej warstwy farby. Dzięki takim środkom kolor będzie dodatkowo dobrze utrwalony i zabezpieczony.

Zarówno w przypadku farbowania jak i renowacji skóry tapicerki samochodowej musimy pamiętać o tym że przed przystąpieniem do malowania powierzchnia, którą zamierzamy malować zawsze musi być odpowiednio przygotowana. Warto wyczyścić skórę i odtłuścić specjalnymi specyfikami.
Więcej o farbowaniu tapicerek dowiesz się na stronie https://lakiery24.com/lakiery-tuningowe-i-specjalne/269-motip-lakier-w-sprayu-do-skory-winylu-tworzyw-sztucznych-400-ml.html


dywany zewnętrzne promienniki ciepła zadaszenie tarasu nowoczesne z aluminium