Dlaczego warto skorzystać z porad dietetyka?

W ostatnim czasie zdrowy styl życia, w tym intensywne ćwiczenia oraz odpowiednia dieta stają się coraz bardziej powszechne. Młodzi ludzie widzą ogromna potrzebę trenowania i dbania o swoje ciało. Trudno się temu dziwić, im więcej programów dotyczących zdrowego stylu życia tym bardziej my staramy się wyglądać jeszcze lepiej.

Niektóre osoby, próbują swoich sił z dietą i nigdy nie uzyskują odpowiednich efektów. Niestety ich klęska uzależniona jest od wielu czynników. Niekiedy brakuje im po prostu motywacji. Czasem nie mają na tyle samozaparcia, by poczekać na efekty diety kilka miesięcy.

Czy zastanawiałeś się kiedyś dlaczego warto pójść do dietetyka np. we Wrocławiu?

Wiele osób uważa, że wizyty w tego typu gabinetach to strata czasu i pieniędzy. Zwykle mówią to Ci, którzy kilka razy próbowali już przejść na zdrowy tryb życia i niestety już kilka razy nic im z tego nie wyszło.

Rzeczywiście niektórzy dietetycy niespecjalnie pomagają nam wyjść z otyłości. Zwykle Ci, którzy do swojej pracy ukończyli wyłącznie mało znaczące kursy. Niektórym z dietetyków zależy również wyłącznie na tym, żeby sprzedać jak najwięcej specyfików, po znacznie wyższych cenach niż normalnie w aptekach.

Prawdziwy dietetyk, posiadający odpowiednią wiedzę opartą na doświadczeniu podpowie nam co jeść, czego unikać i jakie składniki mogą powodować spustoszenie w naszym organizmie.

Dlaczego warto skorzystać z wizyty u dobrego dietetyka?

Już na pierwszym spotkaniu dietetyk wykonuje podstawowy pomiar ciała. Sprawdza poziom tłuszczu w organizmie oraz dopasowuje najbardziej optymalną dietę.

Dzięki temu dowiadujemy się czy nasz organizm nie jest przypadkiem jedną, wielką kula tłuszczu, która powoli doprowadzi nas do wielu niebezpiecznych chorób.

Dietetyk na podstawie pierwszych badań dopasuje też nasza dietę do naszych indywidualnych preferencji. Powie co możemy jeść, a co powinniśmy sobie odpuścić.

Z pewnością będziemy musieli pożegnać się z żywnością typu fast food, słodyczami oraz alkoholem. Co więcej, dietetyk na każdym kolejnym spotkaniu będzie nas pytał i sprawdzał czy przestrzegaliśmy wszystkich jego zasad żywieniowych. Taka cotygodniowa spowiedź twarzą w twarz ze specjalistą na pewno skusi nas do podtrzymywania celów, które ona nam wyznaczył.

Dieta opracowana przez dietetyka jest bezpieczna i nie będzie w przyszłości powodowała efektu jojo. Wizyta u dietetyka ma bowiem na celu stymulowanie u danej osoby nawyków prowadzących do zdrowego stylu życia i odpowiednich nawyków żywieniowych. Nie natomiast jakby się mogło wydawać, do diety katorżniczej, gdzie wypijamy litry wody i niestety zbyt mocno ograniczamy składniki odżywcze w dostarczanych posiłkach.

Wizyta u dietetyka uczula nas na zdrowy tryb życia. Bardzo często jest początkiem do tego, by żyć w zgodzie ze swoim organizmem i czuć się znacznie lepiej w swoim ciele niż do tej pory.

Aby wizyta u dietetyka przyniosła nam upragnione efekty konieczne jest jednak dążenie do tego, by zdrowy styl życia stał się dla nas przyjemnością a nie czymś co kojarzy się wyłącznie z wyrzeczeniami.