Czy meble technorattanowe będą odpowiednie do ogrodu?

Jak zaprojektować nasz ogród, aby było to miejsce dopasowane do naszych potrzeb? Współcześnie ogrody coraz częściej aranżowane są na miejsca wypoczynkowe. Wystarczy kilka dobranych mebli i dodatków, aby zwykły skrawek przydomowej zieleni zmienić nie do poznania. Co oferują nam dzisiaj producenci mebli outdoorowych?

Nowoczesne meble z trwałych materiałów

Szukając mebli ogrodowych zazwyczaj zwracamy uwagę przede wszystkim na estetykę i komfort użytkownika. To ważne zagadnienia – meble mają być nie tylko wygodne, ale także eleganckie. Współcześnie projektanci chcą, aby meble były odpowiednio profilowane – dzięki temu możliwe jest zapewnienie podparcia dla kręgosłupa.

Aby meble mogły cieszyć nasze oczy przez długi czas konieczne jest wybranie kompletów wykonanych z trwałych materiałów. Obecnie dużym zainteresowaniem cieszą się meble technorattanowe, których stelaże tworzone są z lekkiego, antykorozyjnego aluminium. Niska waga aluminium wpływa na finalną wagę mebla, przez co jego podnoszenie czy przenoszenie nie sprawia problemu. Wierzch mebli tworzony jest z syntetycznego technorattanu – początkowo tworzywo to miało jedynie zastępować klasyczny rotang, z czasem jednak meble technorattanowe stały się jednymi z ulubionych dla użytkowników ogrodów.

Zestawy technorattanowe sprawdzą się wszędzie tam, gdzie pragniemy wygody i komfortu: na tarasach, w ogrodach, ale również w strefach SPA czy na hotelowych balkonach. Technorattan, ze względu na swoją strukturę jest wysoce odporny na zmienne warunki atmosferyczne, wnikanie wilgoci, działanie niskich czy wysokich temperatur.

Dodatki w ogrodzie

Jak jeszcze bardziej podnieść swój komfort w ogrodzie? Z pewnością warto wybrać parasol ogrodowy, który uchroni nas przed silnym promieniowaniem słonecznym. Dobrym pomysłem może być także nowoczesna pergola, której dach możemy składać czy rozkładać, w zależności od potrzeb.