Ciekawe aspekty podczas zwiedzania Wrocławia

Poznawanie miasta to nie tylko zwiedzanie najpopularniejszych zabytków i podziwianie reprezentatywnych miejsc. Niektóre miasta, jak np. Wrocław, w swojej ofercie turystycznej posiadają wiele atrakcji, które urozmaicą czas spędzony w mieście.

Jeśli poznaliśmy już wszystkie warte uwagi miejsca we Wrocławiu, przeszliśmy wzdłuż i wszerz wrocławski rynek, płynęliśmy statkiem po Odrze i zajrzeliśmy do prawie wszystkich muzeów, czas na odmianę. We Wrocławiu czas można spędzić także aktywnie, lub podziwiając nie tylko zabytki. Na planie miejskich atrakcji znajdziemy z pewnością wiele interesujących miejsc, tak aby każdy komu już znudziły się zabytki, znalazł coś dla siebie.

Park wodny

Wrocławski Aquapark to ogromny kompleks rekreacyjno-sportowy, na którym możemy spędzić nawet cały dzień. W parku wodnym możemy popływać i bawić się w wodzie z całą rodziną. Baseny są podzielone na część rekreacyjną ze zjeżdżalniami oraz na część sportową, na której możemy swobodnie szkolić swoją technikę pływacką. Ponadto, kompleks oferuje komfortowe saunarium, sale ćwiczeniowe, na których możemy rzeźbić sylwetkę i kondycję, a także centrum spa. Atrakcji oferowanych przez wrocławski park wodny starczy z pewnością na cały długi dzień.

Zoo i afrykarium

Będąc we Wrocławiu warto także zajrzeć do zoo. Odnowiony ogród zoologiczny to nowoczesne centrum, w którym możemy podglądać gatunki zwierząt z całego świata. Na szczególna uwagę zasługuje z pewnością afrykarium. Jest to obiekt wyjątkowy w tej części Europy. Prezentuje ono różne ekosystemy, wywodzące się ze środowiska wodnego Afryki. Będzie to z pewnością wspaniała wycieczka zwłaszcza dla osób, które zwiedzają Wrocław razem z dziećmi.

Po obejrzeniu wszystkich atrakcji oferowanych przez zoo, warto jest udać się do pobliskiego Parku Szczytnickiego, gdzie przy pergoli można obejrzeć niesamowity pokaz Fontanny Multimedialnej. To efektowne widowisko, będące grą wody, świateł i muzyki, zawsze przyciąga tłumy mieszkańców miasta i przyjezdnych gości.

Sportowy Wrocław

Stolica Dolnego Śląska ma także do zaoferowania wiele atrakcji sportowych, ale takich oglądanych z trybuny. W zależności od tego w jakim sezonie odwiedzamy miasto, możemy wybrać się na któreś z odbywających się we Wrocławiu spotkań. Lokalne drużyny występują w rozgrywkach na najwyższym krajowym poziomie, co z pewnością gwarantuje dużo emocji i świetną zabawę. Można tu chociażby wymienić potyczki ligi żużlowej, rozgrywane na Stadionie Olimpijskim czy mecze Śląska Wrocław, które mają miejsce na imponującej arenie, wybudowanej specjalnie na mistrzostwa Europy w 2012 roku.

Jak widać, we Wrocławiu można spędzić ciekawie czas, nie tylko na zwiedzaniu zabytków czy oglądaniu kolejnych wystaw muzealnych. Miasto oferuje bardzo szeroka ofertę turystyczną i spędzenie czasu w stolicy Dolnego Śląska wspólnie z rodziną, na pewno będzie wspaniałą zabawą. Turystyczny Wrocław nie jedno ma imię, więc warto jest wyjść poza sztywny schemat tradycyjnego oglądania zabytków i skorzystać z wielu atrakcji dostępnych w mieście.