Jakie rowery elektryczne Kraków wybrać dla dzieci?

W Polsce tradycją jest, że rodzice chrzestni na komunię kupują rower, dlatego też warto poważnie zastanowić się nad tym, aby klasyczne modele zastąpić elektronicznymi. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, które rowery elektryczne Kraków dla dziecka warto wybrać i na co zwrócić uwagę przy ich zakupie.

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

W pierwszej kolejności warto rozglądać się oczywiście za tymi jednośladami, które są w 100% bezpieczne dla dziecka. Warte uwagi są przede wszystkim te rowery, w których silnik uruchamia się jedynie w momencie kręcenia pedałami. Gdy dziecko przestanie kręcić pedałami, to silnik odłącza się automatycznie.

Warto zadbać także i o to, aby rower posiadał solidne hamulce i odpowiednie odblaski, które mogą przydać się podczas nocnych przejażdżek. W przypadku małych dzieci można postawić także na wysokiej jakości kask rowerowy.

Na jaki silnik postawić?

W dzisiejszych czasach największym zainteresowaniem cieszą się oczywiście bezszczotkowe silniki elektryczne, które wbudowane są w tylną piastę. Jeżeli chodzi o rowery elektryczne Kraków dla dzieci, to wystarczą w zupełności silniki o mocy 250W. Bezszczotkowe silnika są w 100% hermetyczne i co najważniejsze mogą pochwalić się doskonałą odpornością na niekorzystne warunki atmosferyczne.

Silniki o mocy 250W pozwalają osiągnąć prędkość do 25 km/h, dlatego też nie ma ryzyka, że nasze dziecko pojedzie za szybko. Z praktycznego punktu widzenia, na takim sprzęcie będzie można osiągnąć maksymalną prędkość, jak w zwykłym rowerze.

Porządne baterie kluczem do sukcesu

Przeglądając rowery elektryczne Kraków dla dzieci warto zwrócić uwagę także na baterie, które wbrew pozorom odgrywają bardzo ważną rolę. Godne uwagi są przede wszystkim baterie litowo-jonowe, które zazwyczaj mocowanie są z przodu roweru, dzięki czemu może on zachować atrakcyjny wygląd. Większość producentów oferuje baterie 300Wh, które pozwalają przejechać około 70km na jednym ładowania.

Warto stawiać na oryginalne baterie litowo-jonowe od renomowanego producenta, które gwarantują około 1000 cykli ładować bez utraty wydajności. Sporą zaletą baterii tego typu jest nie tylko ich żywotność, ale również to, że można je naładować w niecałe 3 godziny.

O czym należy pamiętać?

Warto wspomnieć także i o tym, że rowery elektryczne Kraków są o wiele cięższe niż tradycyjne modele. Nie można zapominać również i o tym, że są również nieco droższe. Za wysokiej jakości rower elektryczny trzeba zapłacić około 3000zł.

Jak wspomniano powyżej należy inwestować w markowe rowery, na które udzielana jest gwarancja producenta. Oryginalny rower od renomowanego producenta, to jedna z tych inwestycja, która na pewno się zwróci.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z rowery elektryczne kraków – agasport.com.pl.