Znajdź przyjemność w gotowaniu i smażeniu

Samodzielnie przygotowywanie posiłków to najlepszy sposób na to, aby zachować zdrowie i dobre samopoczucie. Coraz więcej z nas zdaje sobie sprawę, jak istotne jest racjonalne żywienie i korzystanie ze świeżych, nieprzetworzonych składników. Gotowanie uprzyjemnią i ułatwią nam nowoczesne garnki i patelnie oferowane przez topowych producentów.

Znajdź idealny zestaw garnków!

Producenci tacy jak Gerlach.pl oferują nam bardzo szeroki wybór kompletów garnków. Zdecydowana większość z nich wykonana jest ze stali nierdzewnej: materiał ten odznacza się dużą odpornością na wysokie temperatury, korozję, zarysowania. Niezwykle istotny jest fakt, że garnki takie można czyścić w zmywarkach, co znacząco ułatwia codzienne przygotowywanie potraw. Dużą zaletą kompletów ze stali nierdzewnej są dyski aluminiowe, umieszczane w dnach garnków. Dzięki nim możliwe jest równomierne rozprowadzanie ciepła i szybsze gotowanie bez marnowania gazu czy prądu. Garnki wyposażone są również w wewnętrzne miarki, przez co możemy bardzo dokładnie określić ilość płynów wewnątrz. W komplecie znajdziemy solidne pokrywki z odpowietrznikami. Wybierając dany zestaw pamiętajmy o tym, że jego elementy mogą być dedykowane do konkretnych rodzajów kuchenek (np. indukcyjnych, elektrycznych, ceramicznych).

Czy smażone potrawy mogą być zdrowe?

Zdecydowanie tak – wszystko zależy jednak zarówno od samej patelni, jak i używanego przez nas tłuszczu. Nowoczesne patelnie posiadają powłoki ceramiczne i granitowe, dzięki czemu przygotowanie jedzenia nie zajmie wiele czasu i uda nam się zachować wszystkie wartości odżywcze. Specjalistyczne powłoki wykorzystywane w topowych patelniach pozwalają na uniknięcie przywierania jedzenia do powierzchni. Potrawy są smaczne, świeże i zdrowe!