Zmieniaj życie innych. Postaw na kurs trenera personalnego

Są zawody, które wykonujemy z pasją, bo widzimy, że przynoszą one radość innym i wpływają na ich życie. Bez wątpienia do takich profesji należy trener personalny. To zawód, który z roku na rok zdobywa na popularności, bo coraz więcej osób zwraca uwagę na zdrowy tryb życia.

Być fit to nie wszystko

Choć głównym zadaniem trenera personalnego jest kształtowanie sylwetki i wskazywanie odpowiednich ćwiczeń, to jednak nie chodzi tylko o to. Nowoczesny instruktor musi być przed wszystkim elastyczny. W przeciwnym razie nie będzie w stanie podołać obowiązkom i szybko straci zainteresowanie wśród klientek. Zdrowy sposób życia to nie tylko trzymanie diety, ale również całkowicie inne podejście. Trzeba zmienić myślenie i sposób działania. Nie chodzi tylko o to, by wykonywać serie ćwiczeń jedna po drugiej. Chęć przemiany musi mieć głębsze źródło. W przeciwnym razie, nawet udana metamorfoza, nie będzie długo widoczna. Po jakimś czasie prędzej czy później wrócimy do niezdrowych nawyków, a nasza figura znowu nie będzie taka jak po skończonych treningach. Dobrą postawę może wyrobić m.in. trener personalny. Jego rolą jest nie tylko dopasowanie odpowiednich planów treningowych, ale również motywacja. Powinien w tym celu poznać charakter danej osoby i jego sposób myślenia, by móc krok po kroku wprowadzać w jego plan zajęć zmiany. To bardzo ważne. Wielu rzeczy można się nauczyć. Dobry kurs trenera personalnego pomoże rozjaśnić wiele wątpliwości.

Trener musi działać elastycznie

Każdy doświadczony trener wie, że nie ma dwóch takich samych planów treningowych. Zestawy ćwiczeń należy dostosować przede wszystkim do konkretnej osoby, z którą się pracuje. To bardzo ważne. Bez tego niewiele da się zdziałać. O ile w przypadku młodych ludzi, którzy prowadzą aktywny tryb życia można pokusić się na intensywne treningi, tak w przypadku starszych należy działać ostrożnie. Nie można zaserwować serii męczących ćwiczeń osobom, które cierpią na wiele schorzeń i na co dzień prowadzą jednostajny tryb życia, a ich aktywność ogranicza się jedynie do tego, by dotrzeć do samochodu. Często zgłaszają się do trenera, bo znacznie przybrały na wadze i muszą w jakiś sposób zrzucić nadmierny bagaż tłuszczu. Stąd tak ważne jest, by prowadzić przemyślane działania. Tylko w ten sposób będzie się można w jakiś sposób odnaleźć w zaistniałej sytuacji. Kurs trenera personalnego pomoże w jakiś sposób rozjaśnić jak prowadzić zajęcia i wskaże na co należy w szczególności zwracać uwagę.

Kurs trenera personalnego organizuje Akademia TotalFit Center