Wypadają Ci włosy po ciąży? Sprawdź jak zaradzić ten problem!

W okresie ciąży w kobiecym ciele szaleją hormony, które sprawiają, że włosy są piękne, miękkie, błyszczące i takie gęste. Prawie w ogóle nie wypadają, a przyszła matka cieszy się tą chwilą, ponieważ nigdy wcześniej nie wyglądała aż tak dobrze. Jednak gdy przychodzi dzień porodu, już po kilku tygodniach włosy zaczynają wypadać garściami – jakby chciały nadrobić czas, który straciły przez ciążę. Uwierz nam, że nie musi tak być! Zobacz jak zachować piękne i gęste włosy.

Okres ciąży jest dla kobiety bardzo niezwykłym czasem, nie tylko ze względu na fakt, że zaraz na świecie pojawi się jej dziecko, ale i ze względu na zmiany hormonalne, jakie zachodzą w ciele. Wiele z nich zmienia kobiety ciało na lepsze – cera jest gładka, promienna i taka.. zdrowa. Tak samo dzieje się z włosami – są gęste, mocne, grube, świetnie się układają i bardzo szybko rosną. Jednak na kilka tygodni po porodzie wszystko się zmienia, bo i hormony wracają do normy. Wtedy zaczyna się lekki horror, ponieważ włosy wypadają na potęgę, garściami. Tak jakby chciały nadrobić zaległości, które poczyniono w okresie ciąży. Czy to oznacza, że kobieta może.. wyłysieć? Nie, raczej nie, ale można ten proces zatrzymać. Chcesz wiedzieć jak?

Włosy pod kontrolą

Przede wszystkim proces powinno rozpocząć się od zmiany kosmetyków do włosów. Warto jest zakupić dobrej jakości szampon wzmacniający włosy. Jest to wręcz numer jeden na liście zadań, ale nie tylko! Musisz kupić odpowiednie odżywki, maski czy nawet ampułki witaminowe, aby wzmocnić skórę głowy i nasadę włosów.
Staraj się też często szczotkować włosy – być może początkowo będziesz ściągać z szczotki dużo włosów, ale w ten sposób też wstępnie je oczyszczasz, a także prostujesz, by nie łamały się i przygotowujesz je do mycia. Uczesane włosy lepiej będą absorbować szampon wzmacniający włosy, a także później będą się lepiej układać i nie trzeba będzie korzystać z prostownicy czy pianek lub innych kosmetyków do układania włosów. Tak dla ich bezpieczeństwa.
Poza kosmetykami, staraj się też unikać pewnych rzeczy, jak mocnego wiązania włosów, ponieważ naprężasz je i osłabiasz, a wynik jest później widoczny gołym okiem. Nie korzystaj też z suszarki, prostownicy czy lokówki, jeżeli nie musisz. Podczas kuracji włosy muszą naturalnie się wzmocnić i powrócisz do dawnych zwyczajów.