Jaki wybrać stolik nocny do sypialni?

Wprawdzie stolik nocny nie jest głównym elementem wyposażenia sypialni, ale pomimo swoich małych gabarytów odgrywa bardzo ważną rolę.  Dopasowany do reszty wystroju sypialni doskonale z nią współgra oraz wpływa na komfort użytkowania pokoju.

Większość  z nas uważa, że stolik nocny jest niezbędny w aranżacji sypialni. Najczęściej służy do postawienia lampki nocnej, napojów, chusteczek higienicznych, lekarstw, budzika, gazet czy też telefonu komórkowego. 

Stolik tradycyjny

Obecnie najbardziej praktycznym stolikiem jest model, który zawiera szuflady. Dzięki nim w sypialni będzie panował porządek. Gazety oraz książki, kremy lub okulary nie będą widoczne gdyż znajdą swoje miejsce w szufladzie.

Stolik na kółkach

Jego główną zaletą jest możliwość łatwego przemieszczania, co szczególnie cenią sobie osoby starsze, które mogą ustawiać go w dowolnym miejscu, w zależności od potrzeb oraz czynności która aktualnie wykonują. Kolejną zaletą stoliku na kołkach jest możliwość jego przesuwania podczas ścielenia łóżka, co zwiększa komfort wykonywania czynności

Nowoczesny stolik

Na rynku dostępne są także stoliki, pasujące do nowoczesnych aranżacji sypialni. Charakteryzuje je minimalizm oraz prostota. Najpopularniejsze modele przyjmują kształty kwadratu z wolną w środku przestrzenią.